pohjautuen omiin huonoihin kokemuksiin omasta lapsuudesta. 4-5v on just kaikista pahin ikä lapsella,varsinkin pikkutytöt on yksiä...koko ajan pitää olla jotain järkevää tekemistä,koko ajan pitää olla jotain vitun kotileikkejä,leikki teekutsuja,vauvahoito leikkejä,ei hetken rauhaa.Pojat sentääs leikkivät autoillaan ja ukkeleillaan,mutta pikkutytöt ei hetken rauhaa.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Kaikki lapset ovat rasittavia ja ihania. Ei riipu iästä eikä sukupuolesta.
- Anonyymi
Mun kaveri lapsi oli ekas ihana(2-3v) ja nyt on jotain 4v niin on itsekäs ja itsekeskeinen,toisen kaverin lapsi(poika)on taasen ihana,vaikka on 4v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102331Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???271085- 71932
- 105930
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha597887- 48855
- 85770
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69664
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31656