Mä muutin pois sieltä jo nuorena. Vieläkin puistattaa kaikki nyrpeät katseet esim. kirjakauppa, linjuri-asema, Osmotex , Posti, apteekki, S-market, jne. Jos ajan bussissa siitä ohi, niin en viitsi edes katsoa. Mä olen nyt jo 44-vuotta. Kiitos kaikille kus*päille ja paljon terveisiä .
Tosi ällö paikkakunta
10
269
Vastaukset
- Anonyymi
Olen samaa mieltä. Persläpi. Täyttä paskaa. Kummajaisia. Ilkeitä. Kateellisia. Kyyliä. Itsekkäitä. Inhottavia. Sisäpiiriä.
Mutta Pori, ah mikä sielunrauha. Viimein pääsin rannikolle tänne fiksujen ihmisten asumapaikoille. Juvalla kävin työssä hetken, ja vaikka olisi ainoa paikka Suomessa, muuttaisin ulkomaille. Huonomaineisin kunta Etelä-Savossa. Edes Mikkelin ihmiset eivät arvosta Juvaa. En kehuja kuullut koskaan. Tämä johtuu Juvan sisäpiirien toiminnasta ja itsekkyydestä. Ajakaa ohi vaan, säilyy parempi elämä.- Anonyymi
Pori on kyllä aivan perseestä, melkein yhtä sisäsiittoinen ja friikki mesta kuin Juva, isompi vaan. Molemmat on tullut kokeiltua.
- Anonyymi
En voisi muuttaa mihinkään Poriin, kun en ymmärrä niitten murretta. Mä muutin Juvalta pois, mutta pysyttelen täällä Savossa kuitenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En voisi muuttaa mihinkään Poriin, kun en ymmärrä niitten murretta. Mä muutin Juvalta pois, mutta pysyttelen täällä Savossa kuitenkin.
Joskus nuorena vierailin Punkalaitumella. Kuuntelin ihmisten puhetta ja meinasi oksennus tulla. En ole senjälkeen reissannut Länsi-Suomeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joskus nuorena vierailin Punkalaitumella. Kuuntelin ihmisten puhetta ja meinasi oksennus tulla. En ole senjälkeen reissannut Länsi-Suomeen.
Mitä yhteistä on maidolla ja ihmiselämällä? Jos kumpikaan alkaa porista, on se pilalla.
Mäntyharju on se etelä-savon paskin paikka, ja pori.. elkää nyt naurattako.
- Anonyymi
Kauheita tollaset tuppukylät, ei ihme kuin kaikki on sinkkuja newyorkissa?
- Anonyymi
Kyllä se niin on että mitä isompi mesta, sen paree. Pikkukylät on kuppasia paikkoja. Jos verrataan Pori ja Juva, niin Porissa on liki 13 krt enemmän populaa. Sinne jo häviää ihminen. Juvalle ei mitenkään varmasti. Onko Porin ihmiset lupsakoit, en tiedä mut savolaiset ihmiset on oma kansansa kokonaan. Itäsuomalaiset ovat tilastojen mukaan masentuneita, avioeroja paljon, työttömyyttä jne. Jotta ei ehkä parasta aluetta tervejärkiselle ihmiselle. Anteeksi.
- Anonyymi
Juvaan verrattuna Mikkeli on paratiisi.
- Anonyymi
Yks ukko siellä teki elokuvaa kyberneen retket ja myi nuuskaa saatanallisessa ristipaineessa ja köytti lakkipäisen ladakuskin
- Anonyymi
Olet jäähyllä, gotcha kotsa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "904219Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293203No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10939
- 134931
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770