Hyvästit nämä kai ovat.

On taakseni jäänyt,
Kuljettu se tie mitä pelkäsin
Murheet joeksi vuodatettu,
Teot anteeksi annettu
Silti mikään ei palaa ennalleen
Paljon on muuttunut
Matkani alkanut
Kohti uutta ja kaunista
Menneisyys tuhkaksi palanut
Pelko ja ahdistus saatettu hautaan
On koittanut aika vapauden, uuden elämän
Nousten siivilleen kohti vapauteen
Huutoni kauas kantaa
Vieden kaiken mukanaan
Se ei mee kulumalla pois
On arvet iäksi jääneet
Se ei vie onneani pois
Matka ikuiseen vapauteen
672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sun aika mennä on... Saulin biisi tulee mieleen.

Äänestä

Hyvästien aika myös täällä. Parhautta hänelle toivon elämäänsä.

Äänestä
  • Olisitko voinut kuitenkin tutustua häneen ensin?

    Äänestä

Hyvästit kai nämäkin. Minä ystävänä täytin monta vuotta erään tarpeet ja odotukset. Ainakin parhaani koetin tehdä. Olla uskollinen ja luotettava.
Nyt hän ei tarvitse minua enää, siis joudan pois. Tahtoi minun poistuvan elämästään ja minähän poistuin.

Äänestä

Ei ole pakko antaa anteeksi. On uskontoja, ismejä ja uskonnottomiajotka ei anna anteeksi. Ne on sujut. Kristillinen teokratia pakottaa mutta Suomessa ei ole pakko kenenkään harjoittaa Jeesustelua. Orjan käsikirja raamattu.

Eroa kirkosta ja totea vain laki käy. Olet lain alla etkä Jeesuksen lakien. Myös paha mitä tehdään teille punnitaan tuomioistuimissa. LAIN MUKAAN.

Ei Jeesus. Vain laki käy.

Hhhhrrrjjjjjj

Äänestä
  • Ja kumpi olikaan korkeampi, maailma vai sen luoja? Jumala on rakkaus. Rakastettuna olemisen ”orjana” ei ole mikään pakko olla, niinkuin huomaat voit ihan vapaasti keksiä vaikka omia lakeja joilla juokset pakoon valoa joka paljastaa syntisi, mutta joka antaa kuitenkin anteeksi jos luotat Jeesuksen kantaneen synnit ristille ja puhdistaneen sinut verellään. Silloin saat uuden elämän, sen johon sinut on alunperin luotu(luojasi yhteyteen) ennen syntiinlankeemusta. Siellä on todellinen vapaus. Jotka syntiä rakastavat eivät anna itseäänkään rakastaa. Vihollinen on kääntänyt monen mielen jopa itseään vastaan etteivät ymmärrä sitä hyvyyttä jonka oikeasti ansaitsevat, kaikista suurin rakkaus jolla ihmistä voi rakastaa, tulee yksin Jumalalta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On taakseni jäänyt,
Kuljettu se tie mitä pelkäsin
Murheet joeksi vuodatettu,
Teot anteeksi annettu
Silti mikään ei palaa ennalleen
Paljon on muuttunut
Matkani alkanut
Kohti uutta ja kaunista
Menneisyys tuhkaksi palanut
Pelko ja ahdistus saatettu hautaan
On koittanut aika vapauden, uuden elämän
Nousten siivilleen kohti vapauteen
Huutoni kauas kantaa
Vieden kaiken mukanaan
Se ei mee kulumalla pois
On arvet iäksi jääneet
Se ei vie onneani pois
Matka ikuiseen vapauteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu