Halla-aho ei tuomitse Capitolin valtaajien väkivaltaa, Huhtasaari suree näiden tappiota, paikallinen pikku tappi kutsuu Odineja partiolaisiksi. Siinä mietittävää kunnallisvaaleihin. Olemattomiin susiin vedoten on psyssyjä lietsottu. Meikeläisenkin koira kulkee rinta rottingilla, kun jälkiä suden jäljiksi mainittiin.
Rinta rottingilla
14
772
Vastaukset
- Anonyymi
Kansa ilmaisee tahtoaan valtaamalla Capitolin, mitä väärää siinä on?
Annan tukeni Trumpille, make America great again! 👏- Anonyymi
Näemmä Kiteelläkin on näitä kadulla asuvia tai kadulla asuvia hyväksikäyttäviä. No Kiteen historia tietyistä rikoksista tiedetään, ja nykyisinkin istuvista ynnä kiinni otetuista.
- Anonyymi
Varovainen tarttee olla. Susiin vedoten on ties minkämoista pyssymiestä liikkeellä.
- Anonyymi
Vanhatkin asiat kannattaa ottaa esille. Aikojen takaa vanhat äijät tunkevat esille. ynnä tämän påivän katupartiolaisista diggaavat.
- Anonyymi
Kesälahden persut uhoavat. Juttuja ei voi julkaista. Näemmä lionsit matkassa.
- Anonyymi
Tuo ainainen tuomitsemisen vaatiminen on jo ihan naurettavaa, tietää heti sen että on sitä poliittista puolta että tappi pyllyssä on ok. Ja setä onki täti.
- Anonyymi
Muisto lähimenneisyydestä.
- Anonyymi
Eiköhän ala. Purra.
- Anonyymi
Tuskin on aihetta Purraahuutoihin!
- Anonyymi
Kepulaisia ottaa pannuun.Varokaa keltainen neste pullisttu aivoissanne💣
- Anonyymi
Sinul ei pulllisttu, sinu olla ottant sinol vaikko masinol.
- Anonyymi
Mitä on sinol?Onko jotai kepujen myrkkyä?
- Anonyymi
AaaPuuuVa. Tahtoo kepua. EhheHeh ehheheh.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
AaaPuuuVa. Tahtoo kepua. EhheHeh ehheheh.
Kolmisen viikkoa sitten jo ennakoitiin tarvetta kepusta.
Näitten persujen pokka pitää paremmin kuin Hyasintin. Vaikka ovatkin narsisseja, anteeksi -teja. Tuskin on räkä kuivanut Saarikon siloposkilta kun jo kättä suudellen tarjotaan hallituspaikkaa ja koroketta ministerituoliin. Näkyvyyttä enemmän Saarikon pikkuemännälle. Toki käsisuudelman ymmärtää kun poski voi olla vielä rähmässä. Viimeisen huutelutunnin jäljiltä.
Kyllä osataan. Purra. Vaikka sanotaan ettei haukkuva rakki. Purra.
Jos Saarikon Sirkka peruu uhot, EI liitosta sysimustien kanssa, saa kesKusta muuttaa nimensä kesPaskaksi. Kannatukseen se ei toki vsikuta. 8,0489 pros. Pyöristettynä. Ylöspäin.
Kyllä rkp on joka hällitys. Naturligtvis. Mine ei muuten anna, mine Ann-Maija. Eikö snaija ?
Aikoinaan Fagerholmilta kysyttiin, mitä eroa on ruotsalaisella kansanpuolueella ja huoralla ?
RKP on aina hallituksessa !
Vastasi Fagerholm, itsekin betre volkkii .
Ristillistähän se ol meijän tiinavainookii ! Kyllä kelpaa pitkänmatkan konttaajalle, EiSaaHjalle. Juuri ison kirjan mukaista toimintaa !
( otetaan niiltä joilla on vielä vähän ja annettakoon heille joilla on paljon,
velkaa. Viaton keskiluokkaparka.)
Persutarallaa ! Hällitys olla valmis sekä toiminta kyvykästä. Petteri voi taas valon tuoda pimeään. Mennään kohti ameRiikkaa, sontaklaus.
Mattip vinttas reittäpitkin ö cayn.
( Make Finland Great Again )
Antakaa nyt tilaisuus panna (vaikka väkisin kuten tiedotusvastaava) suomi "kuntoon".
Rinta rottingilla kohti kapitaalin kukkuloita !
Kalliilsi tulee tavan tallaajille ja se on aivan oikein meille kaikille, myös sysimustille.
Kansa on huutanut, nyt vastatkaa huutoonne.
Samantien terveiset Isoo-Antti Linkkuveitselle ( solisalidem ) : jos menette hallitukseen,
on seuraavissa vaaleissa kannatus 12.7 pros.
MAKSIMI !
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2383609- 573313
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I892807Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk412615Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve972312Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro331999Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1001995Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva421865Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1031775Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691113