Mitä on Teuvo Hakkaraisen julistama trumpilainen politiikka Tohmajärvellä. Tai Huhtasaaren kiljuilut. Löytyykö näiden taakse todellakin ehdokkaita?
Odotan perusteellisesti
8
238
Vastaukset
- Anonyymi
Vittuako se trumppi kuuluu tohmiksen puolueiten ehokkaille.ai niin halla ahohan se riehu usassa joitenkin pösilöiten mielestä
- Anonyymi
Valehtelu, huijaaminen eri mieltä olevien kimppuun yllyttäminen jne. Halla-aho puolueen puheenjohtajan ei suostu tuomitsemaan väkivaltaa. Ja kuntavaaliehdokkaat joutuvat sitoutumaan tähän.
- Anonyymi
Halla-aho kuuluu Trumpin ihailijoihin, Huhtasaari näkee kommunistien vallaneen Usa. Missähän on todellisudentaju? Miksi ei suostuta toteamaan, että Trump valehteli, yllytti väkivaltaan jne? Twitterikin heitti Tr7mpin pellolle.
Ja muistetaanpa persujen Pekka Katajan tapaus.
Ihan pikkuseikkana, niin Trump kuin Halla-ahokin ovat niitä, jotka eivät ole suorittaneet asevelvolisuuttaan.
- Anonyymi
HALLA-AHO kieltäytyy tuomitsemasta Trumpin kannattajien riehuntaa. Tuomittu vihapuheesta itsekin. Ja mnoi muukin persujen kansanedustaja, esim varastetulla utolla äidin ja lapsen päälle ajamisesta. Kaahareita löytyy täältäkin. Ja Kiteeltä salaliittoteorioihinuskovia. Lie niitä täälläkin.
- Anonyymi
Ottakaa nyt irti kaikki ja herkutelkaa nyt sitten ja kunnolla.
- Anonyymi
Alkaako Tohmajärvelläkin persujen nuorisojärjestön puheenjohtajan , mikä lie Bergbom ja kansanedustaja Mäkelän opetajin kohdistuva vaino?
- Anonyymi
Kukahan kehtaa asettua persujen ehdokkaaksi, kun katsoo noita Neuvostoliiton ja DDRn peruja olevia valheellisia ilmiantovaateita, tai sen porilaisen naisen kommunistivalheita. Joo, kopio Huhtasaarihan se nimi oli.
NO, EI SE KEPUN PORUKKA EROA PERSUISTA. Mihin menivät valtuutettujen kymppitonnit? Se salataan.- Anonyymi
Olisi tosi kiintoisaa tietää kenellä maksettiin niiden ns reittien tekemisestä tekemisestä. Ainakin Akkalassa sijoitettiin käyttäjien kannalta omituiseen paikkaan. Vai menikö jo Riikolan puolelle?
Vaaleissa voi äänestää edelleen näitä hevon kuuseen kylväviä ehdokkaita. Toki rahat päätyvät ns traktoriurakoitsijoille..
Seuraava tavoite on näemmä ostaa kunnalle ylihintaan homekiinteistöjä jollakain muulla nimikkeella. Metsäthän jokainen myyjä hakkauttaa ennen kauppaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens953339- 1952906
Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n1432887EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt2192454Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1301893Kesäaika on normaaliaika...
...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul2011803Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta471734Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille
Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast4581249- 881115
Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti
Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll1971088