Ufotutkijan riesat

Anonyymi

Ufo alueella vaikuttaisi kirjoittelevan kolmenlaisia ihmisiä.
1) ufo ilmiön tutkijat, ufon nähneet ja ufoista sekä muukalaisista kiinnostuneet
2) materialistiset kieltäjät kirjoittelevat sekä pro ufo ihmisiä että uskonnollisia kieltäjiä vastaan.
3) uskonnolliset kieltäjät kirjoittelevat sekä pro ufo ihmisiä että materialistisia kieltäjiä vastaan

Kirjoittajien suhtautumistapoja ovat esim neutraali, faktatuoja, valehteleva, hyökkäävä, halveksuva ja pilkkaava. Neljä viimeisintä luultavasti aiheutuvat kirjoittajan mielen erilaisista epätasapainotiloista.

Kieltäjien kiinnostus kirjoitella aiheesta jota he pitävät epätotena on varsin kummallista.

7

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luulenpa että näitä kieltäjiä on vain yksi. Käy nakkaamassa joka ketjuun perusherjansa samoihin aikoihin ja poistuu. Hän kuvittelee olevansa jonkinlainen uskonsa soturi pahuuden voimia vastaan. En voi mitenkään uskoa että tuollainen trollaus voisi olla seurakuntansa masinoimaa. On se sen verran noloa ja lapsellista että ei aikuiset ihmiset tuollaista hyväksyisi olivat he mitä lahkoa tahansa.
      Jos hän kerta valehtelee ja väärentelee tämän asian parissa näin systemaattisesti, niin miten vakavasti hän kuvittelee muiden suhtautuvan höpinöihinsä? Ei ole suurella järjellä eikä logiikalla siunattu hän.

    • Anonyymi

      Itse kyllä pidän myös ufo uskovaisten kirjoittelua kieltäjistä kummallisina. Ja komppaan tuota, voi johtua luultavasti mielen erilaisista epätasapainotiloista, lausetta.

      • Anonyymi

        Palstan kieltäjä on äärilesta. Häiriintynyt sellainen ja kova valehtelemaan myös itselleen.


    • Anonyymi

      Juhannuksen kieppeilla totuus selviää.

    • Anonyymi

      Tämän päivän tieteeseen tutustuneet eivät voi olla enää kieltäjiä.
      Tieteen kanta on kääntynyt voimakkaasti sille kannalle että tähtien tai ulottuvuuksien välinen matkailu saattaa olla monellakin tapaa mahdollista, koska emme ymmärrä universumin rakennetta ja teoreettisia vaihtoehtoja realiaikaiseenkin matkailuun on tarjolla olemassa jo useita, eikä miltään höpösediltä tai ufosediltä vaan erittäin merkittäviltä tieteilijöiltä.

      Samaan aikaan astrobiologia ja kosmologia on järkeillyt että avaruus on täynnä elämää ja jopa tyhjyys on täynnä jotakin mitä emme vielä ymmärrä.

      Sanonta "Ei voi koska etäisyydet". Siitä on mennyt nyt päiväys totaalisen vanhaksi.

      • Anonyymi

        Höpöhöpö. Tieteen kanta on ollut ainakin 100v samanlainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpöhöpö. Tieteen kanta on ollut ainakin 100v samanlainen.

        Vitsiniekka. Sulta on mennyt noin 100 vuotta ohi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      318
      11972
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      156
      11107
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      262
      6441
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      229
      5242
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      171
      3702
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3568
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      52
      2554
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2000
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      12
      1844
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1745
    Aihe