Ufotutkijan riesat

Anonyymi

Ufo alueella vaikuttaisi kirjoittelevan kolmenlaisia ihmisiä.
1) ufo ilmiön tutkijat, ufon nähneet ja ufoista sekä muukalaisista kiinnostuneet
2) materialistiset kieltäjät kirjoittelevat sekä pro ufo ihmisiä että uskonnollisia kieltäjiä vastaan.
3) uskonnolliset kieltäjät kirjoittelevat sekä pro ufo ihmisiä että materialistisia kieltäjiä vastaan

Kirjoittajien suhtautumistapoja ovat esim neutraali, faktatuoja, valehteleva, hyökkäävä, halveksuva ja pilkkaava. Neljä viimeisintä luultavasti aiheutuvat kirjoittajan mielen erilaisista epätasapainotiloista.

Kieltäjien kiinnostus kirjoitella aiheesta jota he pitävät epätotena on varsin kummallista.

7

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luulenpa että näitä kieltäjiä on vain yksi. Käy nakkaamassa joka ketjuun perusherjansa samoihin aikoihin ja poistuu. Hän kuvittelee olevansa jonkinlainen uskonsa soturi pahuuden voimia vastaan. En voi mitenkään uskoa että tuollainen trollaus voisi olla seurakuntansa masinoimaa. On se sen verran noloa ja lapsellista että ei aikuiset ihmiset tuollaista hyväksyisi olivat he mitä lahkoa tahansa.
      Jos hän kerta valehtelee ja väärentelee tämän asian parissa näin systemaattisesti, niin miten vakavasti hän kuvittelee muiden suhtautuvan höpinöihinsä? Ei ole suurella järjellä eikä logiikalla siunattu hän.

    • Anonyymi

      Itse kyllä pidän myös ufo uskovaisten kirjoittelua kieltäjistä kummallisina. Ja komppaan tuota, voi johtua luultavasti mielen erilaisista epätasapainotiloista, lausetta.

      • Anonyymi

        Palstan kieltäjä on äärilesta. Häiriintynyt sellainen ja kova valehtelemaan myös itselleen.


    • Anonyymi

      Juhannuksen kieppeilla totuus selviää.

    • Anonyymi

      Tämän päivän tieteeseen tutustuneet eivät voi olla enää kieltäjiä.
      Tieteen kanta on kääntynyt voimakkaasti sille kannalle että tähtien tai ulottuvuuksien välinen matkailu saattaa olla monellakin tapaa mahdollista, koska emme ymmärrä universumin rakennetta ja teoreettisia vaihtoehtoja realiaikaiseenkin matkailuun on tarjolla olemassa jo useita, eikä miltään höpösediltä tai ufosediltä vaan erittäin merkittäviltä tieteilijöiltä.

      Samaan aikaan astrobiologia ja kosmologia on järkeillyt että avaruus on täynnä elämää ja jopa tyhjyys on täynnä jotakin mitä emme vielä ymmärrä.

      Sanonta "Ei voi koska etäisyydet". Siitä on mennyt nyt päiväys totaalisen vanhaksi.

      • Anonyymi

        Höpöhöpö. Tieteen kanta on ollut ainakin 100v samanlainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpöhöpö. Tieteen kanta on ollut ainakin 100v samanlainen.

        Vitsiniekka. Sulta on mennyt noin 100 vuotta ohi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1589
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1394
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1317
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1208
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      53
      1196
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      725
    Aihe