Joskus sitä tajuaa liian myöhään....rakastavansa..
Olevansa liian usein liian myöhään kohdassa.
Kun elämässä pitäisi useammin tarttua hetkeen , eikä vain pitää sitä jonkun viisaan ihmisen mietelauseena..
Jos olisi tarpeeksi viisas , ymmärtäisi kuunnella myös sitä sydämen ääntä viiisaasti eikä vain järjen ääntä , sillä järki ei voi päättää sydämen asioista. Järki ei tunne sydäntä.
Hyvää yötä , nukkukaa hyvin
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mun sydän käskee tuhota, kuuntelenko?
- Anonyymi
Ei se ole sydämen ääni. Se on pahanmielen ääni.
Sydämen ääni rakastaa , se ei koskaan ole tuhoisaa..
Kun päätät kuunnella sydäntäsi , teet oikein.
Rakkaus rakentaa , ei tuhoa.
- Anonyymi
Se oli se intuitio, joka toimii järjen ja tunteen välissä. Vaistoihin pitäisi joskus luottaa. Öitä.
- Anonyymi
Oletko tullut ajatelleeksi, että parempi myöhään kuin ei milloinkaan? Ja että yrittänyttä ei laiteta?
Vaikka nuo on vaan vanhan kansan viisauksia on niissä myös totuuden siemen. Jos olet huomannut tehneesi virheen, voit ottaa yhteyttä ja kertoa kaiken avoimesti ja olla pahoillaan. Et voi vaatia toista antamaan sinulle uutta mahdollisuutta, mutta voit nöyrällä asenteella kysyä. En tarkoita, että pitäisi nöyristellä, mutta oma asenne auttaa toista ymmärtämään aidot sanasi paremmin.
Tuo toinen taas pohjimmiltaan tarkoittaa, että kun tiedät tehneesi virheen, ja nyt et sitä edes yritä korjata, myöhemmin itket tästäkin kohtaa ettet edes yrittänyt.
Perspektiiviä voisin antaa omalla kokemuksella. Nuoruuden poikaystäväni soitti ja kysyi haluaisinko tavata. Siitä kun erosimme on 20-vuotta. Ei tullut uutta rakkaustarinaa, mutta ainakin hän oli tehnyt mitä voi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1128029Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4027214Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804504Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294239Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032659Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332405- 1032402
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202069Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-02060Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11947