Opes Corporation Oy?

Anonyymi

Moi! Minkälainen työpaikka on ko. firma? Kannattaako lähtee vakityöstä ja siirtyy töihin tonne?

Mitä oon kuullu, niin vaikuttaa hyvältä...

T: Ollikkalan Olli

28

8607

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös sieltä just potkittu väkee pihalle?

    • Anonyymi

      Juuri irtisanottiin 78 työntekijää, joille oli vakituinen paikka luvattu neljän kuukauden määräaikaisuuden jälkeen. Päättele siitä.

    • Anonyymi

      Ja nyt siellä alkaa lomautukset. Konkkaan koko pulju menossa ja hyvä niin, ei Janne Järvenpäästä ole vaan johtajaksi. Tyhjiä lupauksia. Rakensi suuret puitteet tyhjän päälle.

    • Anonyymi

      no ei kannata..evätkö just vähentänyt porukkaa..

    • Anonyymi

      Onko jollain tietoa kuinka paljon siellä on työntekijöitä enään töissä, kun aika paljon hakivat työntekijöitä syksyllä? Onkohan nämä viimeaikaiset jutut mitä sieltä kuulunut niin lopun alkua...

    • Anonyymi

      Kanssa kuullut vähän huonoa siitä. Tupakkatuotteita tekevät ja sitten väittävät että ovat ”elintarvikkeiden” maustamiseen. Heillä on muka hieno patentti tuotteelle, mutta lapsikin sen osaa kiertää ja kun vähän Googlaa, niin huomaa, että ympäri Eurooppaa on nyrkkipajoja jotka tekevät samaa.

      Palkka on huono ja vaihtuvuus tehtaalla suurta. Helsingin herra -esimiehet tulevat patsastelemaan ja eivät tajua hommista itse mitään.

      Nyt tosiaan taas yritetty joillain yritystuilla paisuttaa toimintaa ja lyönyt uudestaan näpeille. Isot irtisanomiset edessä ja varmaan kohta loppuu toiminta kokonaan kun eivät pysty kilpailemaan hinnalla puolalaisille kilpailijoille.

    • Anonyymi

      Itse viihdyn. Paremmassa työpaikassa en ole ollut milloinkaan. Koirat haukkuu ja karavaani kulkee.

    • Anonyymi

      Itse työskentelen ko. yrityksessä. Kaikki toiminut hyvin ja henki yrityksessä on mielestäni erinomainen. Porukaa jouduttiin irtisanomaan mutta homma on sen jälkeen kehittynyt ja parempaa toivottavasti edessä.
      Rekryjä ei tosin varmaankaan ole hetkeen tulossa lisää. Suosittelen yritystä kuitenkin.

    • Anonyymi

      Lol 🤣 ”ylin johto” käynyt vähän kommentoimassa minuutin välein.

      Karavaani kulkee aina, se resuinenkin työttömien karavaani.

    • Anonyymi

      Haha, katkerat entiset työntekijät kommentoi? Oisko peiliin vilkaisun paikka jos kenkää tuli? Tää aloituskin on ehkä huonoin trolli ikinä 😂

    • Anonyymi

      Lol 😅 peiliin vilkaisun paikka jos ”herroilta” loppuu rahat kun ovat sekoilleet?

      • Anonyymi

        Mihin ne rahat on loppunut? Firmaan tuottaa koko ajan julkisten tili tietojen mukaan 🤔 Ja onhan se mikä tahansa firma millä tulee notkahdus niin käytäntö että vuokra duunarit pihalle ensin.... Jos koko henkilöstä on puolet vuokrafirman kautta niin kai sieltä olis niistä työntekijöistä parhaat valittu päältä taloon joka tapauksessa 😂😂😂


    • Anonyymi

      Kerrotko meillekin mistä nämä julkiset tili tiedot löytää och samma på svenska?

      • Anonyymi

        Kokeile Googlea 😂😂😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kokeile Googlea 😂😂😂

        Sori, ei auttanut kun et pystynyt kertomaan julkista lähdettä. Tilinpäätöstietojen mukaan rahaa on hukattu vaan.


    • Anonyymi

      Itse olin siellä pari kuukautta ja jouduin lähtemään irtisanomisten mukana. Aluksi tietenkin harmitti jäädä taas työttömäksi, mutta nyt jo uudet työkuviot ja elämä rullaa. Opes oli ihan ok työpaikka, mutta ei missään nimessä parhaimpia paikkoja työskennellä. Työ oli tylsää ja meteli kovaa, työkaverit oli ihan ok. En tiedä minkälaisissa töissä muut ovat olleet, kun sitä puljua ja yhteishenkeä niin ylistetään. Mutta toivon, että yritys pääsee ongelmistaan ja että muut saa pitää siellä työnsä!

      • Anonyymi

        Olin kanssa siellä loppuvuodesta 2020, ja ura loppui näihin irtisanomisiin.
        Oli kyllä ihan rento paikka ja lyhyt työmatka oli se mikä innosti tuonne töihin hakemaan. Eikä nuo palkat Salon mittapuulla ihan huonoimmasta päästä olleet, jopa ihan kohtuullinen korvaus siihen nähden mitä homma oli 😆 ei paljon kroppa rasittunut
        Mutta pakko myöntää että ei ole kyllä yhtään ikävä kyseiseen yritykseen, ehkä tuo työ ei ollut kuitenkaan erityisen mielenkiintoista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olin kanssa siellä loppuvuodesta 2020, ja ura loppui näihin irtisanomisiin.
        Oli kyllä ihan rento paikka ja lyhyt työmatka oli se mikä innosti tuonne töihin hakemaan. Eikä nuo palkat Salon mittapuulla ihan huonoimmasta päästä olleet, jopa ihan kohtuullinen korvaus siihen nähden mitä homma oli 😆 ei paljon kroppa rasittunut
        Mutta pakko myöntää että ei ole kyllä yhtään ikävä kyseiseen yritykseen, ehkä tuo työ ei ollut kuitenkaan erityisen mielenkiintoista.

        Hauska seurata kun koko palsta on täynnä kaikenlaisia tietäjiä 😂 itse työskentelin kyseisessä yrityksessä ja jouduin sieltä lähtemään. Olen työskennellyt monessa tuotantolaitoksessa ja Opes ylivoimasesti parhaimmistoa. Palaisin koska tahansa takaisin.


    • Anonyymi

      Openis Corporation tarjoaa kasvavaa käyrää!

    • Anonyymi

      Pysy vaan Olli Ollikkalassa.

    • Anonyymi

      Kävin haastattelussa kerran ja kovasti hoettiin, että ollaan yhtä suurta perhettä ja haalittiin urakalla ihmisiä töihin, jotka sitten saivat potkut.. mainostettiin myös, että työnjohtajia ei tarvita, kun hommat hoituu keskenään sopimalla. Ei tainnut ihan niin mennä.

    • Anonyymi

      No nyt siellä pyörii iso pyörä kun lääketeollisuuteenkin lähdetty,mikähän huijaus mahtaa olla tällä kertaa

    • Anonyymi

      Heillä on nyt haku päällä Tuotannon Team Leaderin pestiin. Tulin vain netistä lukemaan kokemuksia millainen firma on työnantajana. Näyttää olevan näkemyksiä laidasta laitaan.. Onkos siellä tuotantoa 24/7?

    • Anonyymi

      muutama epämiellyttävä naisihminen on siellä töissä.
      Kukaan ei heidän kanssaan tule toimeen mutta minkäs teet kun he itse eivät tätä ymmärrä

    • Anonyymi

      Missä päin Meriniittyä kyseinen firma on?

    • Anonyymi

      Meno on nykyään kuin entisellä NOKIALLA. Luvataan kuuta taivaalta mutta ”märkä luu” jää vain aina käteen!

      • Anonyymi

        Näin olen kuullut kanssa.


      • Anonyymi00029
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin olen kuullut kanssa.

        Pitää ihan paikkansa


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      178
      2638
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2397
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      103
      1090
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      911
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      869
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      770
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      228
      761
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      276
      747
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      87
      734
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      688
    Aihe