Pitkä aikainen "Windows sitä" ja "Windows tätä" sämppäys-ketjujen nostelu pysähtyi luultavasti niin sanotun "salomonin tuomio" aikaan saamana.
Tein kiusaamiseen tympääntyneenä, päivittäin ilmiantoja ketjuista joita käytettiin kiusantekoon nostelemalla ensimmäinen tai jopa kaksi ensimmäistä sivua täyteen näitä "Windows on perseestä" ketjuja, joita on noin reilut 300kpl.
Päivittäiset ilmiannot kohdistuivat ensimmäisen ja joskus kahden ensimmäisen sivun ketjuihin ja parikertaa tein ilmiantoja lähes 10 ensimmäisen sivun sämppäämiseen käytetyistä ketjuista. Yhteistä kaikille ilmiannoille oli että syyksi laitoin aina:
⭘ Loukkaava sisältö
Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa, ahdistelevaa tai muuten kiellettyä Suomen lain nojalla.
Sain toistuvien ilmiantojen vuoksi porttikiellon, mutta niin näyttää saaneen myös sämppäri, koska ketjujen nostelu loppu eilen eikä sitä ole vielä tapahtunut tänäänkään.
Salomonin tuomio
Anonyymi
5
71
Vastaukset
- Anonyymi
Mikään ei lopu ennenkuin ikivanhojen aloitusten kommentointi suljetaan.
- Anonyymi
Pitää paikkansa, mutta miten se saadaan aikaan, sanoppa se.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitää paikkansa, mutta miten se saadaan aikaan, sanoppa se.
S24 kyllä osaa sen, halua tarvittaisiin.
- Anonyymi
Tämä palstailujärjetelmä taitaa olla jokin ihan oma viritys niin että ei tarvitse maksaa lisenssimaksuja...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1255003Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1733752Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi463198Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a223168Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut391737Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik401279Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun381175Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3041098Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei301071- 831036