Salomonin tuomio

Anonyymi

Pitkä aikainen "Windows sitä" ja "Windows tätä" sämppäys-ketjujen nostelu pysähtyi luultavasti niin sanotun "salomonin tuomio" aikaan saamana.

Tein kiusaamiseen tympääntyneenä, päivittäin ilmiantoja ketjuista joita käytettiin kiusantekoon nostelemalla ensimmäinen tai jopa kaksi ensimmäistä sivua täyteen näitä "Windows on perseestä" ketjuja, joita on noin reilut 300kpl.

Päivittäiset ilmiannot kohdistuivat ensimmäisen ja joskus kahden ensimmäisen sivun ketjuihin ja parikertaa tein ilmiantoja lähes 10 ensimmäisen sivun sämppäämiseen käytetyistä ketjuista. Yhteistä kaikille ilmiannoille oli että syyksi laitoin aina:

⭘ Loukkaava sisältö
Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa, ahdistelevaa tai muuten kiellettyä Suomen lain nojalla.

Sain toistuvien ilmiantojen vuoksi porttikiellon, mutta niin näyttää saaneen myös sämppäri, koska ketjujen nostelu loppu eilen eikä sitä ole vielä tapahtunut tänäänkään.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikään ei lopu ennenkuin ikivanhojen aloitusten kommentointi suljetaan.

      • Anonyymi

        Pitää paikkansa, mutta miten se saadaan aikaan, sanoppa se.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitää paikkansa, mutta miten se saadaan aikaan, sanoppa se.

        S24 kyllä osaa sen, halua tarvittaisiin.


    • Anonyymi

      Tämä palstailujärjetelmä taitaa olla jokin ihan oma viritys niin että ei tarvitse maksaa lisenssimaksuja...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      291
      6826
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      251
      6366
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      44
      5714
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      161
      5064
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      49
      3897
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      219
      3804
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      143
      3519
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      14
      3210
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      46
      3187
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      374
      2946
    Aihe