HP läppäristä ei kuulu minkälaista ääntä ilman kuullokkeita, mutta ennen on kuulunut ilman kuulokkeitakin. Ne vain katosi. Olen yrittänyt kaikkea mutta läppäri väittää että ei ole mitään vikaa. mitä pitäisi tehä?
HP läppäristä katosi kokonaan äänet
13
145
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ajoit jo vianmäärityksen, niin käynnistä kone sen jälkeen Virta/Käynnistä uudelleen -toiminnon kautta.
- Anonyymi
Olen kokeillut käynnistää uudelleen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen kokeillut käynnistää uudelleen
Kuulokeliittimessä on kytkin joka katkaisee kaiuttimet.
Kuulokeliitin on varmaankin sopimaton ja on rikkonut ( = vgääntänyt pois paikaltaan ) ko. kytkimen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuulokeliittimessä on kytkin joka katkaisee kaiuttimet.
Kuulokeliitin on varmaankin sopimaton ja on rikkonut ( = vgääntänyt pois paikaltaan ) ko. kytkimen.Itsekin luulisin näin. Voisi kokeilla käyttää konetta huollossa?
Toinen vaihtoehto on, että jos on käyttänyt läppäriä ulkoisen näytön kanssa, niin siihen on voinut jäädä päälle asetus joka ohjaakin äänet HDMI/DP -liitimeen, ja nyt tämä asetus pitää vain vaihtaa takaisin.
- Anonyymi
Ohjainpäivitys varmaan sotkenut. Etsi toinen ohjain.
- Anonyymi
Milla sotki hiiren viimeiviikon joku win 10 päivitys.
- Anonyymi
W10 tekee päivityksessä ruhjontaa ja toimintoja häviää.
- Anonyymi
Älä missään nimessä edes harkitse koneesi viemistä huoltoon. Voivat keksiä ihan mitä vain rahastaakseen sinua.
Lähes varmasti koneessasi ei ole mitään vikaa, joka ei korjautuisi suoraan asetuksista. Voit myös laittaa kaikki asetukset perustilaan ja ongelma korjautuu varmasti. - Anonyymi
Hiiri alkoi häviään viime viikon päivityksen jälkeen.
- Anonyymi
Samaa on acerin koneissa. havaittu.
- Anonyymi
Asenna koko Windows uudestaan.
- Anonyymi
Lataa joku Linux-distro ja tee siitä live-usb -tikku, boottaa sillä ja kokeile että toimiiko äänet taas Linuxilla...
- Anonyymi
koita päivittää ääni driverit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824727- 1842043
- 1321742
- 1741363
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161231- 351076
- 78973
- 52946
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj16937Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78912