Mitä mieltä ok-autosta?
Mielipiteitä
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on ok taloa ja ok auto pihassa
- Anonyymi
Myy japanilaista kansanautoa senioreille. Antaako vielä Fredrikssonin harmaan lippalakin kaupan päälle?
- Anonyymi
Ihan ok vanhemmalle väelle Ei hormoonilla turvoneita kaulaketju spedejä myyjinä
- Anonyymi
Volkswagen - autoihin mahtava talvipaketti kaupanpäälle! Turkishaalarit, lumikengät ja maksuttomat puhelut hinausliike Hinuri-Hessulle.
- Anonyymi
Eikös nuo automyyjät ole mieluumminkin hartiattomia, pallomahaisia riukujalkoja jotka ovat ostaneet Tokmannilta keltaista koiranpantaketjua koristeeksi.
- Anonyymi
Ystävällinen, asiantunteva, ja asiakkaan etua ajava palvelu.
Laadukas huolto- ja korjaus nykyaikaissa tiloissa.
Asiakkaille hyvät odotustilat kahvioineen.
En voi kuin suositella👍- Anonyymi
Niin ja jäi vielä mainitsematta että on edulliset hinnat👍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin ja jäi vielä mainitsematta että on edulliset hinnat👍
Ja hyvänen aika, vielä ilmainen kahviupillinenkin. Ei ihme että fredun harmaa alkaa pyöriä päässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja hyvänen aika, vielä ilmainen kahviupillinenkin. Ei ihme että fredun harmaa alkaa pyöriä päässä.
En tiedä mikä on kahviuppi, varmaan joku bemu”miesten” keksintö.
- Anonyymi
Tojotamuumiot sulattelevat autojaan Prismojen parkkihalleissa. Niiltä pitäisi vaatia siivousmaksu.
- Anonyymi
Eihän parkkihalleja muilla kaupoilla olekaan. Kiitos S-ryhmä tästä! Ei mene kaikki eurot kauppiaan taskuun niin kuin eräillä liikkeillä..
Veikkaanpa että kitymarketin tuulipukukansansakin sulattelee autojaan Prisman parkkihalleissa..
- Anonyymi
Maalaismarket Prisma ottaa kyllä siivousmaksun. Se perii sen siltä mummolta joka on, äijän suletellessa tojotaansa, ostamassa vihreän kortin kiimassaan ylihintaisia tuotteita.
Sillä lailla sitä hölmöä viedään.
Untuva-asuissaan Keskolla asioiva kärsii kyllä pysäköidä ulkonakin, kaukosäätöinen polttoainelämmitin pitää Volvot ja Audit kyllä lämpiminä. Lisäksi mieltä lämmittää se että voi edesauttaa yksityistä elinkeinonharjoittamista ja perheyrittämistä, eikä tuhlaa rahojaan kommuunimarkettiin.- Anonyymi
Varmaan ottaakin siivousmaksun joka näkyy tuotteiden hinnoissa. Mutta kerropa miksi Prisma on silti halvempi kauppa kuin citymarket? Mihin menenvät ylimääräiset rahat kun ei ole edes parkkihallia, eikä sen siivousta?
Mielenkiinnolla odotamme vastaustasi, mutta emme pitkästy sillä sitä ei taida tulla, heh heh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaan ottaakin siivousmaksun joka näkyy tuotteiden hinnoissa. Mutta kerropa miksi Prisma on silti halvempi kauppa kuin citymarket? Mihin menenvät ylimääräiset rahat kun ei ole edes parkkihallia, eikä sen siivousta?
Mielenkiinnolla odotamme vastaustasi, mutta emme pitkästy sillä sitä ei taida tulla, heh hehNe hyödyntävät tietenkin kauppiasta ja hänen perhettään ja yhteiskuntaa verotuloina. Ne luovat oikeita työpaikkoja eikä SOK:laista osa-aikapelleilyä viikkotunneilla. Ne hyödyttävät myös asiakaskuntaa vaihtoehtoisena tuotevalikoimana asiakkaille joiden ei tarvitse seurata saldoaan kaupassa liikkuessaan. Katsos kun meitä jotka ostamme tarvitsemamme tuotteet ja palvelut vertailematta hintoja, on kuitenkin melkoisesti ja ostovoimamme on merkittävä.
( ei tekonaurua) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne hyödyntävät tietenkin kauppiasta ja hänen perhettään ja yhteiskuntaa verotuloina. Ne luovat oikeita työpaikkoja eikä SOK:laista osa-aikapelleilyä viikkotunneilla. Ne hyödyttävät myös asiakaskuntaa vaihtoehtoisena tuotevalikoimana asiakkaille joiden ei tarvitse seurata saldoaan kaupassa liikkuessaan. Katsos kun meitä jotka ostamme tarvitsemamme tuotteet ja palvelut vertailematta hintoja, on kuitenkin melkoisesti ja ostovoimamme on merkittävä.
( ei tekonaurua)Katsopas verotiedoista niin kyllä ne kitymarketin kauppiaat komeilevat vetotiladtojen kärjessä. Taitaa mennä parkkihallikulut omii taskuihin
- Anonyymi
En kurkistele toisten verotietoja koska sillä ei ole minulle mitään merkitystä, mutta tottakai menestyvän kaupan kauppias menestyy. Markkinatalous on sellaista ja niin pitää ollakin. Varmaan ok-autonkin omistaja on varakas henkilö vaikka myykin ylihintaisia riisikuppeja.
- Anonyymi
Ssnoohsn tuo jo nimikin että ok auto!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä6712030Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san675109Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2983136Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1963059- 1372220
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo221437Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en301428- 1021382
Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri49135140 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.2321326