Heinävesi väärässä paikassa

Anonyymi

Eikö palstan ylläpitäjä voisi päivittää Heinäveden tuonne Pohjois-Karjalan puolelle minne se nykyään kuuluu.
Osaisivat kuntalaiset paremmin suunnata kulkunsa läänin pääkaupunkiin rahojaan tuhlaamaan ja hyvinvointia tuomaan kurjaan Karjalaan.
Myös läntisen sivistyksen sapumista odotetaan innolla Joensuun tyhjällä torilla. Paikallisen Nesteen parlamentille on varattuna esiintymislava Joensuun torilla missä viidsaudet voisi kuuluttaa koko torikansan kuultavaksi, niin saisivat Joensuussakin kuulla miten asiat on hoidettava.

3

1915

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei me mielellään oteta P-K heinävetisiä, ainakaan ,jos seuraa politiikkaa.
      Kepulaiset pitäisi poistaa kokonaan.Keput ovat kieroja ja kierous jatkuu , kun pennutkin jatkaa kepupolitiikkaa isiensä jäljillä.
      Heinävesi-kepulaiset eivät ole muiden silmissä hyvässä huudossa, EI.

      • Anonyymi

        Onkohan Heinäveden kepulaiset muistanu päivittää maillaan olevat liikkumiskieltolaput myös venäjäksi, jos sattuu tulemaan sota niin ymmärtävät, ettei heinäveden kepulaisten mailla saa liikkua.
        Puollustuksen hoitavat varmaan myös itse kun sinne ei saa kukaan mennä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkohan Heinäveden kepulaiset muistanu päivittää maillaan olevat liikkumiskieltolaput myös venäjäksi, jos sattuu tulemaan sota niin ymmärtävät, ettei heinäveden kepulaisten mailla saa liikkua.
        Puollustuksen hoitavat varmaan myös itse kun sinne ei saa kukaan mennä.

        Eikös ne "vireillä ole ne lupa-asiat"?
        En luottaisi ainakaan siihen ensimmäiseen nimeen,tk.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe