Toisen miehen lapsia

Anonyymi

En ikinä tule hyväksymään. Jos väkisin minut haluaa niin luopukoon niistä. Muuten ei tule mitään minun kanssani, ikinä!

Joten pitäköön tunkkinsa. Enemmin olen vaikka ikuisesti sinkku kun sellaiseen alan.

15

82

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toisen miehen? Montako miestä sinä tarviit?

    • Anonyymi

      Juu varmasti joku äiti luopuu lapsistaan tuollaisen tontun takia heh

    • Anonyymi

      Lapsistani en luovu koskaan. Vaan ei hätää kohta ne onkin jo aikuisia. Tosin en siltikään halua kumppania joka ei hyväksy mun lapsia.

    • Anonyymi

      Et voi oikeasti olettaa, että joku luopuisi sinun takia lapsistaan. Jopa minä lapseton sen tiedän :)

      • Anonyymi

        En oleta en. Ajattelin vain kertoa sen ihan niinkuin "tiedoksi vaan".


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En oleta en. Ajattelin vain kertoa sen ihan niinkuin "tiedoksi vaan".

        Niillä lapsilla varmasti on jo oma isä. Voithan sä tapailla äitejä silloin kun lapset on isällään. Mutta tuollaista ei oikeasti voi edes ehdottaa. Se on moraalitonta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niillä lapsilla varmasti on jo oma isä. Voithan sä tapailla äitejä silloin kun lapset on isällään. Mutta tuollaista ei oikeasti voi edes ehdottaa. Se on moraalitonta.

        Sanoisin pikemmin näin päin ... jos nainen on noin vaan valmis lapsistaan luopumaan, niin onnea vaan alottajalle sellasen vaimokkeen kanssa. Sitä tulet tarvimaan ja paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanoisin pikemmin näin päin ... jos nainen on noin vaan valmis lapsistaan luopumaan, niin onnea vaan alottajalle sellasen vaimokkeen kanssa. Sitä tulet tarvimaan ja paljon.

        Heti käänsit asian naista vastaan. Niin suomalaista. Ongelma on nyt tuo aloittaja eikä kukaan nainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Heti käänsit asian naista vastaan. Niin suomalaista. Ongelma on nyt tuo aloittaja eikä kukaan nainen.

        Sori vaan, mutta mun silmiini normaali nainen ei vaihtaisi omia lapsiaan mieheen.


    • Anonyymi

      eihän sua kukaan halua muutenkaan joten ei tuokaan tule sitten ongelmaksi. hyvää loppuelämää tyhmä!

    • Anonyymi

      Kuka tuollaisen idiootin edes haluaisi. Olet mustasukkainen ja valmiiksi pirullinen. Et ole ansainnut omien, saati toisen lapsien kunnioitusta.

      • Anonyymi

        turhaan tuota mietit yli 40 vuotias neitsyt. eiköhän se jatku sulla naisten kanssa samaa rataa eli nolla kappaletta saldo tulevaisuudessaki.


    • Anonyymi

      Kuulostaa hyvältä. ex pitää huolen siitä että en pääse tapaamaan lapsia, niin olen täysi sinkku nyt...

      • Anonyymi

        Kyllä sä pääset lasten luokse ja se ei ole muitten päätettävissä. Ja kyllä lapset kuuluu aina hyväksyy siinä missä puolison hyväksyy nii pitää myös kelpaa lapset samaan pakettiin. En todellakaan ikinä hyväksyisi että kukaan jättää omia lapsia minkään syyn vuoksi ja älä anna kenenkään määräillä sinua kun et ole yhdessä sen sun exän kanssa nii sille ei todellakaan kuulu sun asiat ikinä. Ja hän ei sanele sinulle ehtoja eikä tahtoja ikinä. Se huoltajuus on joku paperi pala. Jos se sun exä ei ole ymmärtänyt että sun kanssa ei saa olla missään tekemisissä eikä sanele sinulle yhtään mitään niin hän saa kestää seuraukset. Annatko vielä hänen päättää koska näet lapsia????? Annatko hänen sanella niille muille mitä paperissa lukee. Tiedät etten hyväksy tota. Ikinä en hyväksy että jätät sun lapset.


      • Anonyymi

        Et oo ikinä mikää sinkku paina pipoos se


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      56
      1304
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      21
      935
    3. 68
      772
    4. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      64
      758
    5. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      69
      718
    6. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      714
    7. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      655
    8. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      10
      612
    9. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      595
    10. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      587
    11. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      538
    12. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      527
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      522
    14. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      75
      516
    15. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      493
    16. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      36
      455
    17. Pitäisikö seksille asettaa huvivero?

      (ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen
      Sinkut
      113
      454
    18. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      16
      451
    19. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      84
      445
    20. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      36
      437
    Aihe