Olen parikymppinen nainen ja parisuhteessa miehen kanssa. Olen aina pitänyt itseäni heterona, mutta jonkin aikaa olen kuitenkin huomannut tuntevani vetoa myös naisiin. Joitakin ihastumisia ja kohteetonta haaveilua, ei kuitenkaan aiempia naissuhteita tai kokemusta mistään. Toisinaan tunnen kovasti kaipaavani naisen läheisyyttä ja kosketusta; jotain mitä mieheni ei voi minulle antaa. Naisvartalo on vaan niin kaunis ja pehmeämpi kuin miehen. Toisaalta kyllä rakastan miestäni ja yleisesti pidän miehiä viehättävinä. Vaihtelee kausittain, kumpi miellyttää enemmän. Voiko tällainen johtua vain nykyisen suhteen alamäistä? En tiedä, mitä teen. Pitäisikö minun jatkaa suhteessa ja odottaa asian menevän ohi vai erota? Onko tämä vain ohimenevä vaihe vai pidänkö sittenkin naisista? Tai jos olen bi? Vaikka haluaisinkin jatkaa miehen kanssa, pelottaa että jotain jäisi kokematta. Mutta jos jätän miehen, pelkään menettäväni elämäni kumppanin.
Miestä rakastava, naista kaipaava
Anonyymi
1
90
Vastaukset
- Anonyymi
Odottaa asian menevän ohi tai erota? Entä jos kertoisit tästä miehellesi ja saisit luvan kokeilla naista? Ehkä sen jälkeen tietäisit itsekin paremmin mitä haluat?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859