Uusimmassa Corollassa valaistus jalkatilassa ja ajovalon korkeussäätö?

Anonyymi

Uusi Corolla hybrid style nyt ja siinä on led-valonauha sisustassa ovipaneeleissa, joskin sen valaistusvoimakkuus on todella alhainen pimeällä. Jalkatilassa ei ole lainkaan valaistusta. Kuuluisiko tässä malllissa olla sellainen? Auton asetuksista en ole löytänyt sellaisen valikkoa. Entäs ajovalojen korkeussäätö, joutuuko säädön tekemään itse säätörullalla vaikka valot on Bi-Ledit? Kojelaudan vasemmassa reunassa on säätörulla, mutta aiemmissa täyslediautoissa oli automaattinen säätö.

7

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ohjekirjat olet varmaankin jo katsonut eikä vastauksia sieltä löytynyt?

      • Anonyymi

        Uuden Corollan ohjekirja on kyllä paksu, mutta sisältää vain kaikkea epäolennaista satojen sivujen verran. Ohjekirjassa on kaikki mahdolliset ja mahdottomat malliversiot ja lopputuloksena speksien/tiedon löytäminen omasta autosta on hyvin hankalaa. Arvonsa käyttöohjekirjalle 5/10. Vitionen siitä että auton mukana toimitettiin ohjekirja, mutta sisältö on ihan **skaa.


    • Anonyymi

      säätörulla....jos siellä on sellainen niin voisi olettaa että japanin suunnittelija ei ole sitä sinne turhaan laittanut.

    • Anonyymi

      Juu ja siinä taitaa myös olla ratti ja kääntyvät etupyörät, vai muistanko oikein.

    • Anonyymi

      Ei kai sen pitäisi enää kenellekään olla yllätys, että Toyota käyttää aina halvinta osaa ja elektroniikkaa ja halvinta toteutusta kaikessa.

      • Anonyymi

        Sama juttu puhelimissa, Apple teettää iPhonet Kiinassa kaikkein halvemmista osista ja halvimmalla työvoimalla mitä maapallolta löytyy. Ja jälki on sen mukaista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      248
      10838
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      127
      6923
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      95
      5593
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      33
      4898
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      40
      4144
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3679
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3464
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3402
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      20
      2849
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      58
      2640
    Aihe