kysyy nimimerkki "koronarokotetta hauikseen".
Pohjois-Pohjanmaalla on n 1700 henkilöä saanut rokotteen tähän pv mennessä. Tahti on verkkainen kautta maan, joten pitääkö tästä(kin) huolestua erityisesti Pyhäjärvellä?
Olen nimittäin pannut merkille, että Pyhäjärvellä osataan kaikenasteiset faktakiertelyt, kaartelut, väistelyt ja kiinni jäämiset, joten ehkäpä koronarokostuksetkin voidaan selittää tarpeettomiksi? Tähän aikaan ehtiessä, on tullut toteen nähdyksi että meillä ei tarvita muuta varautumista eikä suojausta, ei edes viruksissa, kuin keskustapuolue sekä apusisarpuolueiden toteuttama esimerkki?
Ja sehän on yks yhteen, kun sitkeää tautia ei tunnusta vaaraksi, eikä taustoja tunnisteta, niin se ( covid-19) tukahtuu itseensä.
Pitääkö olla huolissaan,,
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
On jo keskusteltu asiasta.
Oulussa rahalla ohitettu "jonoa".
On ilmeistä, että meillä toteutettu samaa, pimeässä piikkejä, etteikö ihan kuin savusaunan oven takana, salaa mulle, sitten sulle.
Kuiske ei kuulu, maksetaanko hiljaiseksi.
Eipä ole näkynyt minkään taivaanvaltakunnan tekstejä.
Tuleekohan ilmoitus, että köyhälistö jätetään ilman piikkejä.
Luonnollinen poistuma, olisi ilmeisesti taivaanlahja. Jää nähtäväksi.- Anonyymi
Järvenhelmen asiakkaista ja omaisista pitää rokottaa kaikki, kotihoidon ja omaishoidon samoin. terveydenhoidosta vastaavat saavat sen ilman muuta, mutta me villasukkaintiaani-heimon muut jäsenet, tokkopa kovinkaan suurta murhetta meistä kantavat...ollaan vaan tilastojen täyttöjä nimenomaan huoltovastuun puolelta tarkasteltuna.
Selänteessä ovat ynnänneet, yhteiskunnallisesti tärkeässä asemassa olevat henkilöt, kuten johatjat ja yhtymähallitus ja ammattiliittojen pääluottamusmiehet.
- Anonyymi
Terveydenhoidonammattilaiset, kieroin ammattikunta.
- Anonyymi
Kun osa terveyspuolen immeisistä on mukana kuntapoliitiikassa, siinäpä tyypit keikkuu kahdella kankula, tai sanosko pyllistää ja kumartaa..Pyhäjärven valtuustossakin on muutama henkilö milloin puolustamssa omaa palkkaansa ja paikkaansa äänestämällä laumassa, ja jossain määrin vastaan valtakirjan antaneita kuntalaisia vastaan..
Kyllä kannattas jättäytyä pois, kun on moinen soppakattila on edessä.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun osa terveyspuolen immeisistä on mukana kuntapoliitiikassa, siinäpä tyypit keikkuu kahdella kankula, tai sanosko pyllistää ja kumartaa..Pyhäjärven valtuustossakin on muutama henkilö milloin puolustamssa omaa palkkaansa ja paikkaansa äänestämällä laumassa, ja jossain määrin vastaan valtakirjan antaneita kuntalaisia vastaan..
Kyllä kannattas jättäytyä pois, kun on moinen soppakattila on edessä..leskinen, hynninen, majava,tikanmäki, jne..valtuuston jäsenten suorat yhteydet ---syöttösikaa ovat säkissä kantaneet kaikki nämä kautensa...
- Anonyymi
Korona tulee kuin "taivaan lahjana" tumpeloiden selityksiin ja katteettomiin vastauksiin, miksi mikään valtuuston tai hallituksen ratkaisuista ei nouse kasvuun eikä koidu tulevaisuudessakaan menestykseksi Pyhäjärvellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku295037Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova671920HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1121813- 1111680
Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel291664Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p232956- 71911
Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.44877Leikitään tavuleikkiä
Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen54833- 53792