Moi, oon 12-vuotias tyttö. Oon aika kehittynyt, rintoja löytyy (käytän a kuppia) ja lantio on hiukan leventynyt. Mietoa karvoitusta alapäässä, kainaloissa ei ollenkaan. Mun valkovuoto on aina ollu sellasta vähän muovailuvahamaista, eli siis vähän sellaista könkköistä. Viimeaikoina mulle on tullut hiukan enemmän valkovuotoa, ja mahassa välillä pistää (mutta tosi harvoin) nyt parina viimepäivänä mun alushousuihin on tullu pikkuriikkisen sellasta punertavan ruskeaa vuotoa. Ei ole edes vuotanut pikkareista läpi, vaikken ole pitänytkään pikkuhousunsuojaa. Kun näin tuon vuodon, pöllin äkkiä äidiltä pikkuhousunsuojan, ja laiton alushousuihini. Mietin tässä siis, että olisiko nuo menkat? Tarvitsen todella kipeästi apua!! Pientä taustatietoa siitä, että äidilläni alkoivat menkat 11-vuotiaana, ja mummollani 13-vuotiaana. Vastatkaa nopeasti, mutta myöhäiset vastauksetkin kelpaa. Kiitos!
Onko mulla menkat?? Auttakaa pls!
7
185
Vastaukset
- Anonyymi
No ei 12-vuotiaalla MITENKÄÄN VOI alkaa menkat!!!!!!!! Pikku penskahan sinä olet!! Yliluonnollista!
- Anonyymi
Ööö mulla alko 11v xd
- Anonyymi
No hey hey ! Tuohan sen kummapapan kirjotuksia taas! Sen S-24 moderaattorin, joka moderoi kaikkia terveyteen liittyviä viestejä.
Se torppaa niitä punasella textillä; aihetta on jo käsitelty. - Anonyymi
Oon 10v on alkanu valko vuoto ja sillee et sanoisin et voine olla kannataa pitää suojia repussa että jos koulussa sattuu "vahinko" ja joo oon kymmene mut tää aihe on aika tuttu joten juu
- Anonyymi
Kiitos kaikista vastauksista! Ja kuka hitto on kummapappa??
- Anonyymi
Kyllä sulla taitaa kuukautiset alkaa pian.Se on ihan normaalia sun iässä.Joskus kuukautisten täytyy alkaa ja sulla ne saattaa alkaa pian.Kuukautiset kuuluu naisen elämään vaihdevuosi-ikään asti.
- Anonyymi
Biologiaa opiskellaan koululaitoksessa ja Mami osaa neuvoa paremmin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai888043Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424708Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414351Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit442556Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.931402- 401266
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401207Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391140Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?631100Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070