Minulla on parantumaton sairaus joka tuntuu ottaaneen yhä enemmän otetta. Elämä on muutenkin mennyt sekaisin lähes joka saralla. Miltä näyttää, muutosta parempaan ei taida olla tulossa, lähtö muutaman vuoden sisään?
Nyt olisi näkijästä apua
Anonyymi
2208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei!
Olen pahoillani siitä, että elämäsi on mennyt tähän pisteeseen, mutta sinulla on vielä paljon annettavaa maailmalle. Tämä sairaus on todellakin seisauttava tilanne, mutta pääset kyllä hitaasti, mutta varmasti tästä kaikesta yli.
Sinuna kiinnitäisin nyt enemmäkin niihin muihin elämän saralla oleviin asioihin. Sairauteen saat kyllä apua ja sopivaa hoitoa, mutta ne muut asiat, ne sinun täytyy ottaa reippaasti halutuun, ennenkuin romahdat totaalisesti. Muutosta parempaa näkyy ja tulee vielä aika, jolloin saat vilkuttaa heipat näille ikäville hidasteille..
Hyvää alkanutta uutta vuotta ja onnea matkaan <3
Hei
Näkijällä ei ole lupaa puhua ihmisen terveydestä, tosin energioista kylläkin.
Ensiksi mieleeni nousee kirja, se kirja, joka on ennenkin ollut sinulle tärkeä ja rakas. Etsi se taas käsiisi.
Ja näen sinut kaikesta huolimatta taistelijana, vaikka olisi vuori edessä. Tiedät, että sen kiipeilyn jälkeen lasketaan taas alamäkeä ja että menee paremmin.
Olet etsinyt apua ja pettynyt. Mutta voit täysin luottaa lääketieteeseen, jota lääkärit ovat opiskelleet pitkään. Sinuna en takertuisi homeopatiaan.
Olet mietiskellyt jotakin uutta askelta, joka ei kannata. Ehkä se on liian kallis, tai se ei muuten ole sinua varten. Mutta on muitakin mahdollisuuksia!
Lämpö tekee sinulle hyvää. Ja vesi. Vielä kun mukava ihminen lähtee mukaan, voit jakaa tuntemuksesi ja mielikuvituksesi hänen kanssaan.
Energiasi on lämpimiä ja ne tarvitsevat vielä lisää lämpöä.
t. Keskiyö