Sotakuninkaan päiväkäsky.
HX hanke on oltava neutraali hankinta.
Suomi valitsee Superhornetit.
Muut vaihtoehdot ovat poliittista peliä ja sellaisiin tarvittaisiin kansanäänestys.
Suomi ei voi kallistua minnekään suuntaan vaan valinnan on oltava strategisesti paras valinta, joka on myös neutraali valinta.
Superhornet on täysin strateginen, neutraali ja paras valinta vallitsevassa maailman tilanteessa.
Kone on tuttu ja turvallinen, testattu ja hyväksi havaittu.
Pilotit eivät tarvitse suuria lisäkoulutuksia.
Järjestelmät, aseistus ovat pitkälti yhteensopivia.
Vanhat hornetit kelpaavat tarvittaessa varaosiksi sekä koulutuskoneiksi, sekä tositoimiin, jolloin Suomen ilmavoimien puolustuskykyä ei vain korvata täysimääräisesti vaan se myös kasvaa yli 100 täysin käyttökelpoisen hävittäjän reservillä.
Nykyiset Hornetit ja lisäksi Superhornetit valmiudessa tuplaa Suomen puolustuskyvyn helposti nopeasti ja edullisesti.
HX hanke toteutetaan etuajassa, sillä valinta on nyt tehty.
Toimikaa!
Käsky puolustusvoimille
13
60
Vastaukset
- Anonyymi
Sotakuningas määrää puolustusvoimat toimittamaan virka-apua vaalien aikana.
Maailmalla nähtyjen vaalivilppien takia, on Suomessakin jatkossa varmistettava vaalien luotettavuus ja näin turvataan kansalaisten perusoikeudet.
Äänestystulokset tarkastetaan puolustusvoimien toimesta ja mahdollisen vaalivilpin ilmaantuessa vilppiin syylliset asetetaan syytteeseen.
Sotakuningas muistuttaa puolustusvoimia sen tehtävistä ja velvollisuuksista ja painottaa erityisesti lainkohtaa:
2 § (28.6.2017/427) Puolustusvoimien tehtävät.
T.Sotakuningas - Anonyymi
Sotakuninkaan käskyt ja määräykset on toimitettava puolustusvoimien komentajalle sellaisinaan, niihin mitään lisäämättä taikka niistä mitään poistamatta.
Puolustusvoimien komentaja on velvollinen antamaan tarvittavat määräykset käskyjen toteuttamiseksi.
Hän on myös velvollinen tutkimaan annettujen käskyjen lainmukaisuus ja toimimaan lain vaatimalla tavalla.
Sotakuningas määrää tiedustelun, taikka palveluksessa olevan sotilaan toimittamaan sotakuninkaan käskyt esimiehelleen.
Sotakuningas muistuttaa tiedustelua ja sotilaita omasta sotilasvalastaan. - Anonyymi
Määräys puolustusvoimille.
Puolustusvoimat tehköön selonteon Suomessa vallitsevasta informaation vääristelystä ja propagandasta ja sen laajuudesta.
Puolustusvoimat laatikoon listan informaatiolähteistä kuvauksineen sekä liittäköön kullekin lähteelle arvion lähteen luotettavuudesta, propagandan taikka virheellisen tiedon välittämisen yleisyydestä.
Lista tulee myöhemmin tutkimuskäyttöön.
Kansalaisilla on oikeus oikeaan ja totuudenmukaiseen tietoon, vaikka siitä ei olisi laissa erikseen määritelty.
Selonteko toimitettava niin pian kuin mahdollista.
Mahdollisista vastatoimista informaatiosodankäyntiä vastaan valtakunnan alueella päättäköön puolustusvoimien komentaja.
T.Sotakuningas - Anonyymi
Määräys puolustusvoimille.
Maailman tilanteen vuoksi sotilaiden maanpuolustustahtoa, isänmaallisuutta sekä oikeustajua on nostettava ottamalla käyttöön virrestä: 577 Sun kätes, Herra, voimakkaan säkeistö 6.
Säkeistö 6 ei ole virsikirjassa sitä varten, etteikö sillä olisi tarkoitusta.
Sen käyttöönotto olkoon myös viestinä vihollisille, että olemme hereillä ja valmiina vastaamaan kaikkiin uhkiin.
T.Sotakuningas - Anonyymi
Sotakuninkaan määräykset ja käskyt ovat totuudelliset, lainmukaiset sekä absoluuttiset, eikä niitä voi kumota taikka jättää toteuttamatta ilman lainvastaista toimintaa, joka ei ole hyväksyttävää.
T.Sotakuningas. - Anonyymi
Sotakuningas nuhtelee puolustusvoimien ylipäällikköä teoistaan.
Sotakuningas nuhtelee voimakkaasti oikeusoppinutta ylipäällikköä omista lausunnoistaan ja teoistaan.
Sotakuningas vaatii ylipäälliköltä sitä suurempaa vastuuta, mitä suuremmassa asemassa hän on.
Sotakuningas vaatii oppineelta enemmän, kuin oppimattomalta.
Sotakuningas vaatii ylipäällikköä avaamaan silmänsä ja katsomaan maataan.
Sotakuningas vaatii ylipäällikköä katsomaan satoa jota on itse ollut kylvämässä.
Sotakuningas vaatii ylipäällikköä tekemään parannuksen ja osoittamaan parannuksensa tekemällä jatkossa parannuksen osoittavaa hedelmää.
Sotakuningas vaatii ylipäällikköä, joka toivottaa jumalan siunausta, myös itse osallistumaan tekoihin, joiden kautta maa saa siunauksen.
Sotakuningas ei katso hyvällä ylipäällikön menneisyyttä ja sanoo:
Ei sinua turhaan ole nostettu asemaasi, ei sinua turhaan ole asetettu vastuulliseen asemaan. Ei sinulle turhaa ole annettu tilaisuutta parannuksen tekoon.
Sen minkä olet taaksesi jättänyt, on nyt edessäsi.
Viime kädessä Herra vaatii sinut tilille teoistasi.
Aikaa on vähän, ja on aika toimia.
Sinulla on kaikki, mitä asioiden korjaamiseen tarvitset
Sotakuningas vaatii tekoja ja oikeutta.
Sotakuningas vaatii ylipäällikköä seisomaan sanojensa takana sekä toimimaan sanojensa mukaan.
T.Sotakuningas - Anonyymi
Sotakuningas vaatii oikeusjärjestelmät, laitokset ja oppilaitokset puhdistettaviksi kaikesta saastasta ja korruptiosta.
Sotakuningas vaatii perustuslakituomioistuimen perustamista.
Sotakuningas vaatii oikeutta.
Sotakuningas ei voi sietää propagandaa kouluissa, törkeitä valheita ja ideologiaa, jota järjestelmällisesti istutetaan oppilaisiin.
Sotakuningas vaatii valheen ja propagandan poistamista koulujen oppimateeriaalista.
Sotakuningas vaatii oppilaille käyttöön fakta pitoista ja tieteellisesti tarkkaa sekä puolueetonta oppimateriaalia ilman poliittista ideologiaa.
Sotakuningas ei voi sietää puolueellista sekä epätasa-arvoista oikeutta Suomen oikeussaleissa.
Sotakuningas on vihastunut tuomareiden ja syyttäjien puolueellisuuteen ja korruptoituneisuuteen.
Sotakuningas muistuttaa oikeusoppineita: mitä suurempi asema, sitä enemmän teiltä vaaditaan.
Sotakuningas on vihastunut vääriin tuomareihin ja vääriin tuomioihin.
Sotakuningas vaatii todellista oikeutta.
Sotakuningas vaatii rangaistusta väärille tuomareille.
T.Sotakuningas - Anonyymi
Sotakuningas antaa absoluuttisen määräyksen ja käyttää taivaallista valtaansa maailmassa.
Sotakuningas määrää tapahtuvaksi seuraavaa:
Ihmisten sydämissä nouskoon pyhä viha laittomuutta vastaan.
Laittomat hallitukset kaatukoon.
Sotakuningas nuhtelee Suomen hallitusta.
Ette te edusta kansaanne ja olen siitä teihin vihastunut.
Kyllä teille valtakirja kelpaa ja tätä valtaa käytätte väärin.
Ei sillä, että ennen teitä olisi ollut parempia hallituksia, sillä jokainen hallitus joutuu vastuuseen päätöksistään.
Lupaukset unohdettu ja rikottu, kaikki se, jonka takia asemassanne olette, sen kaiken te olette maahan polkeneet.
Minä isken suuren häpeän teidän sydämiinne, suuren polttomerkin mieleenne näillä sanoillani.
Ja pakopaikkaa teille ei ole.
Valmistaudu kohtaamaan oikeus ja siellä teiltä vaaditaan teidän omien sanojenne mukaan.
Minä sidon teidät omilla sanoillanne, ja vaadin teiltä niiden mukaan.
Ja te tulette näkemään, kuinka oma suunne teidät tuomitsee.
T. Sotakuningas- Anonyymi
Sotakuninkaan valta on yli valtion rajojen.
Sotakuningas kieltää Joe Bidenia astumaan valtaan.
Sotakuningas tietää vaalipetoksen tapahtuneen, eikä tue laitonta presidenttiä.
Sotakuningas ei voi sietää demokraattien taustajoukkojen hämärätoimintaa ja maanpetosta.
Sotakuningas tekee Joe Bidenista narrin ja palkitsee hänet idiootin maineella röyhkeiden tekojensa vuoksi.
Sotakuningas sanoo: Hänen omat sanansa hänet kietokoon. Saakoon hän kaiken kunnian omista sanoistaan.
Sotakuningas kysyy: Miten päin raamattua tulee esitellä yleisölle? Kummalla kädellä sitä tulee kannatella?
Sotakuningas ei voi sietää Bidenin ja demokraattien masinoimaa epäjärjestystä, eikä laittomuutta taikka idioottimaisia syytöksiä.
Sotakuningas tukee laillista presidentti Trumpia, joka on laillinen presidentti ja laillinen vaalien voittaja,sillä häntukee lakia ja järjestystä.
Sotakuningas halveksii demokraattien ehdokasta, joka on röyhkeä ja halveksuu lakia ja järjestystä, sekä pitää omaa kansaansa halpana.
Sotakuningas ei anna tukeaan laittomuuden ja epäjärjestyksen edustajille.
Sotakuningas kumoaa täten Suomesta lähteneet onnittelut.
Sotakuningas ei salli kenenkään onnitella Bidenia Suomen taikka Suomen kansan puolesta epäselvien ja selvittämättömien seikkojen vuoksi.
T.Sotakuningas - Anonyymi
Sotakuningas käyttää valtaansa IT-jättejä vastaan.
Sotakuningas syyttää Googlea ja Applea monopoliasemansa väärinkäytöstä.
Sotakuningas vaatii kansainvälisiä tuomioistuimia puuttumaan IT-jättien masinoimaan kampanjaan ja tuomitsemaan ne myös elektroniseen sodankäyntiin osallistumisesta.
Sotakuningas ei salli IT-jättien käyttää monopoliasemaansa poliittisien tavoitteidensa toteuttamiseen.
Sotakuningas vaatii puolustusvoimia sekä asevoimia kaikkialla maailmassa varautumaan asian osalta ja valmistautumaan tietoverkkojen ja serverien haltuunottamiseen.
T.Sotakuningas
- Anonyymi
Jotenkin tuosta tulee mieleen ihan se Tanssii Susien Kanssa -elokuvan alkoholisoitunut upseeri, joka lähetti ltn. Dunbarin preerialle.
Se, mikä sillä oli kateissa, oli kruunu, mitä sillä sitten hulluuskohtaukseltaan tarkoittikin. - Anonyymi
Ettei ois vaan jp...?
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16708314/ateistit-vaativat-suomen-lipun-uudistamista
"Ateistien kuningas"?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump ja Vance murskasivat ja nolasivat Zelenskyn tiedotusvälineiden edessä Valkoisessa talossa.
Jopa oli uskomaton tilaisuus Valkoisessa talossa. Zelensky jäi täydelliseksi lehdellä soittelijaksi suhteessa Trumpiin j7394533Zelenskyi ei suostunut nöyrtymään Trumpin ja Vancen edessä, siksi meni pieleen
Trumppia täytyy imarrella, silloin homma toimii aina. Tähän Zelenskyi ei suostunut.5683450Mikä on kaivattusi ärsyttävin piirre?
Mun kaivattu on erittäin vastahakoinen puhumaan itsestä. Kääntää puheenaiheen aina muuhun kun hänestä tulee puhetta.1732181Harmi että
Pidät niin vastenmielisenä. Olen minäkin välissä ollut ihan kamala sinulle ja ihmetellyt miten voit minusta tykätä. Se o121754- 961596
MTV: Katri Helena repäisee kunnolla - Aivan uudessa roolissa TV:ssä - Tätä ei arvannut!
No nyt iskelmälegenda ja koko kansan Katri Helena kyllä repäisee kunnolla! Upeaa heittäytymistä, Katri Helena! Lue, mis351568TELIA pakottaa 4G-liittymiä väkisin 5G-liittymiin, vaihtaa ilman lupaa
Ihmisten sopimuksia! https://www.is.fi/digitoday/mobiili/art-2000011063159.html "Telia on lähettänyt osalle 4g-asiakka1611271OP Kaskimaa
Niin sitten pankki vaihtaa nimeään ja pääkonttori siirtyy ties minne. Pulkkisen visio, Kainuu ei kelvannut.301118- 2241041
- 70976