Tienhoitoa

Anonyymi

Näkyy Destian keltainen Hilux pyörivän Suonenjoen keskustassa melkein kellon ympäri sunnuntaisinkin. Ihmetyttää vain, että kaupungin kadut ovat kaupungin hoidossa eivät Destian. Mitähän on oikein tekeillä ?

5

634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No se menee näin: Kaupunki on kommuuni jolla on maa-alue jolla taajamia joila kiinteistöjä, katuja ja muita kulkuväyliä, luottamushenkilöstö, hallitus ja pirusti laiskoja virkamiehiä. Ei se kaupunki mitään tietenkään tee, se teettää. Se teettää Destiallakin väyliin liittyviä töitä. Eli Destia tekköö, tiemestari tiettää, tiemestarin pomo tietättää, ja sen esimies tietätyttää.

    • Anonyymi

      Sama destia se on warkaudessakin ,ja todella surkea firma . katkaisivat kaivinkonekuskit vedet mitää ilmoittamatta kun tuo uusi prisma oli jo valmis ,se destia laahasi neljä viikkoo perässä infransa kanssa ,aurauksen taso on surkeaa ,sillä on vissii jotain tekemistä valtion kanssa ?

    • Anonyymi

      Sunnuntaina saa boonusta...

    • Anonyymi

      Löytyisikö kaupungilta kalustoa ja tekijöitä tarpeeksi?

      • Anonyymi

        Kyllä ainakin suonenjoella ja kaupungin katuja ei ole paljon. traktorilla ajaa kaikki tiet auran kanssa päivän aikana jäätyneet patit ja muut pois ajoradalta. Näitäkään ei tarvitse tehdä kun tarvittaessa.

        Destiaa ei missään nimessä kun tulee kalliimmaksi asukkaille ja jää asiat tekemättä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      251
      6922
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4933
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4471
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4276
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3763
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      118
      3665
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3626
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      24
      3523
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3303
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      55
      2448
    Aihe