Mesolanka kansankielellä

Anonyymi

Kun ikää tulee alkaa meillä kaikilla luontainen ihon kollageeni hävitä ihosta ja näin iho veltostuu. Kasvojen kirurgisen kohotusten botoxien ym tilalla on myös mesolangat joita hyvin monet naiset käyttävät myös Suomessa. Mesolangat ovat piikkeinä ihoon laitettavat steriilit langat jotka LIUKENEVAT. Oma keho alkaa mesolankoja liottaa sulauttaa joloin niistä vapautuu ihoon kollageeniä joka kohottaa ihoa samoin kun nuorena meidän ikioma kollageenimme. Tämän vaikutus saattaa kestää 1.5 vuottakin.

Ne ei kiristä eikä ole töyteaina eikä botoxi. Eikä törrötä naamassa langat. Se on samaa ainetta mitö meissä on ja mikä ikääntyessä vähenee. Ne vain saadaan neulalka turvallisesti ihon alle jossa se liukenee....vähän kuin rasvaisi kasvonsa sisäisesti

Täällä vaahdotaan huudetaan kiusataan pilkataan kehutaan...mutta hyvin harvalla on edes tietoa mistä kirjottaa se on noloa teille itellenne.
Tämä mesolanka info on nyt oikastu ja yksinkertaistettu että sen tyhmökin kansankielellä ymmärtäs. Katso peiliin jos et vielä roiku on ihossasi kollageeniä riittävästi....Kollageenivoiteita myydään ja kuunnelkaa mainokset.. . Kasvovoide sisältää kollageeniä...kuulostaako tutulta?? Mesolangat on juuri sitä.

P.s. munulla ei ole mesoja mut voidetta köytän pöivittäin saa ruokakaupoista

1

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kunhan nyt opettelisit edes kirjoittamaan oikein. Sitten voit ryhtyä valistamaan, tosin et ole uskottava ihan maallikko vain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      18
      3734
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      222
      3698
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      94
      2649
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      20
      2564
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      18
      2238
    6. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      2219
    7. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      27
      2073
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1946
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      58
      1778
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1611
    Aihe