Toivottavasti kyseessä on vähemmistö, mutta ei tuo kovin mairittelevaa kuvaa anna.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a2f4e375-1272-461e-9a63-47f6aeac3cb2
Ehkä nuoria ei kaivata hiihtoladulle. Mieluummin pleikkarin ääreen.
Oletko sinä tuollainen latufasisti ?
Himohiihtäjät kunnostautuvat Helsingissä
12
210
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä noita saatanan kusipäitä ajaa ladulle? Onko ne sukkahousut jotka tuon aiheuttaa?
- Anonyymi
Kännykkäkamerat esiin ja laturaivoajien naamat juutuubbiin !!
- Anonyymi
"Kännykkäkamerat esiin ja laturaivoajien naamat juutuubbiin !!"
Samaa mieltä, jokainen huuteleva hiihtovalas tuikun nokkaan ja naamat julkisuuteen!
- Anonyymi
Paloheinässä on nyt hyvät tasaiset maastot, jossa nyt lumen tultua olisi hyvä ihan aloittelevan lapsenkin mennä. Älkää tappako lapsen innostusta liikuntaan, vaikka kuinka harmittaisi ettei ohitettaessa mahdu aina luistelemaan tai ei voisi pitää vauhtia ja kierrosajat kärsivät ja syke laskee.
- Anonyymi
Lunta on nykyisin miten sattuu etelässä lapsille ei ole automaattista lähteä hiihtämään. On todellista epäasiallista myrkynkylvämistä ja omaan napaan tuijottamista alkaa huutelemaan liikuntatunnilla oleville lapsille.
Hävetkää!!! - Anonyymi
Sen sijaan kaikki latuverkkoja tahallisesti terrorisoivat kävelijät , autoilijat ja kelkkailijat sekä mönkijäidiootit suoraan saunan taakse sianruoaksi.
Ladulta voi kävellä lähinpään jalankulkuun tarkoitettuun väylän liittymään silloin, jos joko suksi tai side on mennyt rikki. Silloinkin voi liukua yhdellä suksella.
Poliisi valvomaan ja jakamaan sakkoja, koska kansa ei osaa enää kunnioittaa lakia.- Anonyymi
Mitä lakia?????
- Anonyymi
Mitä ihmeen lakia??
- Anonyymi
Latua! huudon kajahtaessa ilmoille väistetään sivuun ja annetaan latu nopeammille. Eikö lapsukaisille ole opetettu hiihdon etikettiä?
- Anonyymi
Itse olen kummastellut tätä:
Suksille nouseminen vaatii siteiden kiinnityksen ladulla, sillä ei se onnistu hiekkaisella parkkipaikalla ja umpihangessa.
Jatkuvasti tulee vaaratilanteita, kun kanssahiihtäjät vetää 10 cm päästä täysillä ohi omaa latu uraa pitkin, kun laittaa vermeitä kiinni. Onpa jopa kommentoitu, että onko tässä pakko laittaa (vieressä 50 auton rivi, josta kaikki muutkin ladulle tulleet) metsästäkö pitäisi ladulle putkahtaa? Sauvojen katkeaminen on jokakertainen pelko, kun siteitä pyllistät kiinni.
Paikalla 100m näkyvyys joka suuntaan, joten helppo ennakoida väistö kauempaa.
Laskettelijoille opetetaan rinteessä: takaa tuleva väistää. Ladulla opetetaan - edessä oleva väistää. Tämä on se epäkohta, mikä pitäisi korjata, niin että takaa kovemmin tuleva väistää myös ladulla .Juuri missään ei ole enää vain yhden ladun leveää kapeaa rännin, jossa pitäisi metsään alta hypätä.
Hitaampi väistää sääntö on sodanjälkeisiä sääntöjä jotka luotu itsetampatulle metsäpoluille. Latukoneura mahdollistaa ohituksen ilman huuteluja.
Jotenkin osalla hiihtäjistä aivot ja havainnointikyky sumenee hiihtäessä täysin, myös muita ladulla olijoita kohtaan.- Anonyymi
Moni tuntuu kiristävän vauhtia kun lähden ohituksen, vaikka pitäisi tehdä juuri toisin päin, hidastaa nopean ohituksen takaamiseksi. Ei ole mukavaa hitaammalla keskikaistalla yrittää rimpuilla ohi. Sykkeet nousee liikaa. Ja perässä hiihtämällä eivät nouse tarpeeksi.
- Anonyymi
Mikros Kienänen on yks iso mulkendo tyyppi joka on vastuussa joka helvetin kärrypolku laduksi. Miten noin ammattitaidoton tyyppi voi pitää itseään esimiehenä vaikka hän ei ole yhtään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444318Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1202774Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412532Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?851529Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161476- 481199
- 811135
- 59993
- 45986
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En176977