Sinä yläkerran naapuri joka hakkaat ja häiriköit jatkuvasti, varsinkin öiseen aikaan.... Nyt saa riittää! Olen asunut tässä talossa puolisen vuotta mutta täytyy sanoa että asuminen on ollut erittäin vaikeaa sinun häiriköinnin takia. En tiedä mitä teet sellaiseen aikaan enkä ala edes arvailemaan mutta sille on tultava loppu, tavalla tai toisella.
Menköön tänne....
24
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ryhdy tekemään yötyötä, niin ongelma on ratkaistu.
- Anonyymi
Harmi sinulla. Ikääntyessä uni lisääntyy, 8h menee sikeessä. Herää pirteänä.
- Anonyymi
Eiköhän tuo tavoittaisi naapurisi paremmin vaikka taloyhtiön ilmoitustaululla...
- Anonyymi
Et sinä ihan viisas ole. Soitapa kuule isännöitsijälle. Ei taida tänne kirjoittelu hirveesti auttaa :)
- Anonyymi
Onks sul paskat puntis, hintti?
- Anonyymi
Ei paskempi kymysys.
- Anonyymi
Eikun puskat pantis kjiäh kjiäh älä selvitä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikun puskat pantis kjiäh kjiäh älä selvitä
No sekin vielä🤣
- Anonyymi
No keskustele hyvänen aika sen naapurin kanssa kuin aikuinen äläkä itseäsi rääkkää.
- Anonyymi
Muuta takas metsämökkiis ei_mia
Kaikki ei sopeudu muiden ihmisten kanssa elään vaan on erakoita. Semmosta se perhe-elämäkin on.
Mies vetää vessaan keskellä yötä, kuorsaa. Lapset herää painajaisiin ja itkee, pissaa sänkyyn ja sinä siivoat keskellä yötä. Koirat ja kissat ulvoo ja hyppii sänkyyn ja lapset perässä
Erakko on erakko ja kuuluu yksin asuun metsämökkiinsä - Anonyymi
En ole kyllä missään metsämökissä koskaan asunut enkä aio asuakaan. Enkä liiemmin mikään erakkokaan ole. Ystäviä minulla on... Kuten myös sukulaisia. Sitä samaa yläkerran möykkäämistä ystävänäkin ovat ihmetelleet kun ovat käyneet kylässä.
t. aloittaja- Anonyymi
Jatkan että... Ihan hyviä neuvoja tuli tähän viestiketjuun. Kiitos niistä....
Luulen että poismuuttaminen on ehkä kaikkein paras ratkaisu. Sillä kyseisestä asukkaasta pääsee kaikkein tehokkaimmin eroon. Talo on osittautunut lähes asumiskelvottomaksi paikaksi. Muuten tämä talo on rauhallinen mutta tuon yhden asukkaan kohdalla on ilmennyt jotain tosi outoja ongelmia.
Ps. Minulta ei ole tänne yhtään kaipausviestiä. Olen nämä palstat jättänyt taakseni jo 7 vuotta sitten ja hyvä niin.
t. aloittaja
- Anonyymi
Mene puhumaan naapurin kanssa tai laita postiluukusta viestilappu, johon kirjoitat asiallisesti, mikä häiritsee sinua.
Yörauha on oltava. Jokaisessa talossa on järjestyssäännöt, joita pitää noudattaa tai muuttaa pois, jos ei halua asua siten. - Anonyymi
Puhu naapurisi kanssa niin asia selviää. Poismuuttaminen ei ole hyvä ratkaisu, jos muuten tykkäät asua siellä.
- Anonyymi
Täytyy olla hyvin vakavat perusteet, jotta raastupa määrää asunnon haltuunotosta. Niitäkin harvinaisia tapauksia on tunnetusti tapahtunut.
- Anonyymi
Tarvitsee vain yhtiökokouksen päätöksen ottaa asunto haltuun!
- Anonyymi
Sellaisen vielä lisään tänne että ihmettelen koko asiaa... Miesporukalla hakataan ja möykätään jatkuvasti (porataan seiniä ihan käsitämättömään aikaan, pompotellaan koripalloa lattiaan, hakataan ja ryskätään sekä huudatetaan kotiteatteria). Huomasin että asunnossa on iltaisin ja öisin porukkaa enemmänkin. En tiedä mistä on kyse mutta asunnot ovat pieniä yksiöitä joten...
Mutta... Muutoksia on tulossa nyt joten siltä osin helpotus.- Anonyymi
Laitan vaikkapa tähän tämän.... Niin ei se varmaan kannata. (siis tänne kirjoittelu mitään)...
Olen muuttamassa aika kauaksi joten kyseinen häirikkö jää kyllä taakse aika pian. Uudet tuulet siellä kaukana sitten.
Ps. Täytyy olla jollain tavalla mielenvikainen kun hakkaa vasaralla seiniä klo 22.30 illalla. Eikä siinä kaikki mutta se siitä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laitan vaikkapa tähän tämän.... Niin ei se varmaan kannata. (siis tänne kirjoittelu mitään)...
Olen muuttamassa aika kauaksi joten kyseinen häirikkö jää kyllä taakse aika pian. Uudet tuulet siellä kaukana sitten.
Ps. Täytyy olla jollain tavalla mielenvikainen kun hakkaa vasaralla seiniä klo 22.30 illalla. Eikä siinä kaikki mutta se siitä.Unohdin tuossa mainita että noille häiriköinneille on olemassa 3 todistajaa (minun ystäväni... varmasti muutama tässä talossakin tietää tuosta touhusta). Hekin ihmettelivät miten pystyn asumaan tällaisessa paikassa.
t. aloittaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Unohdin tuossa mainita että noille häiriköinneille on olemassa 3 todistajaa (minun ystäväni... varmasti muutama tässä talossakin tietää tuosta touhusta). Hekin ihmettelivät miten pystyn asumaan tällaisessa paikassa.
t. aloittajaJa tuokin piti lähettää klo 14.07 mutta....
Sitä en edelleenkään ymmärrä että minkä takia haukutaan pahasti pahoinpideltyä ihmistä sillä tavalla kuin näilläkin palstoilla on usein nähty. Kävikö koskaan mielen vieressäkään että olen ollut nätti/ehkä jopa kaunis ennen pahoinpitelyä? Koska asia on ihan oikeasti niin (muiden ihmisten sanojen mukaan)...
Minulla ei ole näille palstoille enää mitään muuta sanottavaa tässä elämässä, onneksi.
t. aloittaja
- Anonyymi
Täältä hän varmaan viestisi lukee ja lopettaa yöhäirinnän, vai mitä?
- Anonyymi
Että kiitos vaan sama kyseinen naapuri. Sinä se vaan jatkat samaan malliin kaikesta huolimatta! Viime yönäkin hakkasit vasaralla seiniä klo 23 aikaan.
Kenenkään ei tarvitse sellaista sietää.
Ps. Miten on sinun mielenterveyden laita? Sitä olen tässä jo pitkään miettinyt... Se ei tosin minulle kuulu mutta joka tapauksessa.
t. aloittaja- Anonyymi
Minulla sama, mutta kyse alakerrasta ja seinänaapurista. Seinänaapuri kuuntelee uskomattoman huonoa musiikkia ja yleensä arkipäivinä yömyöhään. Alakerralla on ihan ok musiikkimaku mutta kiroilu kuullostaa pahalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla sama, mutta kyse alakerrasta ja seinänaapurista. Seinänaapuri kuuntelee uskomattoman huonoa musiikkia ja yleensä arkipäivinä yömyöhään. Alakerralla on ihan ok musiikkimaku mutta kiroilu kuullostaa pahalta.
No ehkä kannattaa käydä sanomassa asiasta... Tai muuttaa pois.... Se on ehkä parempi vaihtoehto.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380