Oletko kaivannut Roope Salmista tv:seen? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-roope-salminen-palaa-yllattaen-tv-seen-muistatko-myyra-sarjan-nyt-kisaajina-julkkikset?s24
Oho, Roope Salminen palaa yllättäen tv:seen - Muistatko Myyrä-sarjan? Nyt kisaajina julkkikset

24
850
Vastaukset
- Anonyymi
On se vaan kumma että seksuaalirikoksesta tuomittuja otetaan tv ohjelmiin. Kyllä pitäis tehä laki ettei tämmösiä päästetä juontamaan taikka esiintymään telkkariin enään koskaan. On kuin sylkisi uhrien päälle.
Please, tehkää joku adressi jossa vaadimme seksuaalirikollisia pois telkkarista, minä kyllä allekirjoitan sellaisen heti
Ja kaiken lisäksi on vielä tv-historian huonoin juontaja tekonauruineen.- Anonyymi
Ja julkkikset kilpailijoina, just joo. Salmista en ole nähnyt kuin lehtikuvissa, mutta on ällöttävä tyyppi ulkonäöltään.
Eipä noita kolmosenkaan ohjelmia ole tullut katsottua vuosikausiin, joten ottakoon vaikka kaikki rikolliset ohjelmiina. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja julkkikset kilpailijoina, just joo. Salmista en ole nähnyt kuin lehtikuvissa, mutta on ällöttävä tyyppi ulkonäöltään.
Eipä noita kolmosenkaan ohjelmia ole tullut katsottua vuosikausiin, joten ottakoon vaikka kaikki rikolliset ohjelmiina.Ihan lapsenkasvoisen sarjamurhaajan näköinen! Pieni suu ja silmät kaukana toisistaan!
- Anonyymi
Mikä seksuaalirikollinen, kun tuomiossa sanotaan että se nukkui alastomana toisen vieressä? -.-" Vertaatko tosissaan alastomana nukkumista esimerkiksi raiskaukseen tai seksuaaliseen hyväksikäyttöön? Semmosiin tekoihin syyllistyvät on niitä todellisia seksuaalirikollisia, mutta meidän valtiopa on niin ihana että se suojelee semmosia ja täällä tapahtuu unicefin varovaisen arvion mukaan 40 000 raiskausta eikä kovinkaan moni niiden tekojen tekijöistä joudu edesvastuuseen teoistaan. Roope otti vastuun teostaan ja on maksanut uhrille korvauksen niin ei sen pidä koko loppuelämää sen takia joutua kärsimään. Olispa kaikki noin suoraselkäisiä ihmisiä!
- Anonyymi
Ihan oikein, että Roope taas palaa tv-juontajaksi. Ei hän mikään seksuaalirikollinen ole koskaan ollut. Ida halusi jostain syystä tuhota Roopen uran. Hiukan viiveellä meni tekemään rikosilmoituksen... nimittäin vasta kolmen vuoden kuluttua oletetusta tapauksesta. Käräjäoikeuden tuomio ei ole vielä lainvoimainen, joten älkäämme syytelkö Roopea rikolliseksi. Rikosilmoituksia voi tehdä kenestä vaan, mutta se on sitten eri juttu, mikä on tulos.
- Anonyymi
Tuomio on lainvoimainen, sillä Roope ei valita tuomiosta. Roope Salminen on siis oikeudessa tuomittu seksuaalirikollinen! Ja maikkari ottaa juontajaksi, miten johto kommentoi asiaa?
- Anonyymi
Jätän kyllä Lusikka-Roopen ohjelmat katsomatta.
- Anonyymi
Sittenpä toteutat juuri sitä, mihin Ida tähtäsikin.
- Anonyymi
Sama täällä, ainuttakaan missä tuo naama esillä en katso.
- Anonyymi
Liian kova hinta on tuollaisesta menettää kaikki työt ja eikös asia ole käsitelty. Kahden känniläisen sekoilua ja kukaan ei taida tietää totuutta,ei edes nämä ihmiset itse.
- Anonyymi
Hienoa!! Olen niin jo kaivannut Roopea ohjelmiin!! Känninen nainen saisi hävetä, että uhriksi heittäytyy, kun itse oli miehen kämpilleen tuonut. Tosi typerä juttu, josta yritettiin, ja yritetään vieläkin, tehdä paljon suurempaa, kuin se oli. Jokaiselle on tapahtunut vastaavaa, jompikumpi on raplannut toista kännissä - ja se siitä!! Tervetuloa Roope!!
- Anonyymi
Ei kaikkia töitä tarvitse menettää. Voisi mennä töihin raksalle, varastoon ym. Onhan noita työpaikkoja vapaana. Seksuaalirikollisia ei pitäisi olla julkisissa töissä.
- Anonyymi
No huija! Saaamaaaat naamat koko ajan ihan joka ohjelmassa.
- Anonyymi
Duutsonit saisi häipyä, jokainen! Mutta Roopeen ei kyllästy koskaan! Oikein mukava, kun tulee takaisin! Roope sai varmaan hyvän opetuksen, ettei enää koskaan liiku tyrkkyjen seurassa.
Kaikkea hyvää Ropsulle!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Duutsonit saisi häipyä, jokainen! Mutta Roopeen ei kyllästy koskaan! Oikein mukava, kun tulee takaisin! Roope sai varmaan hyvän opetuksen, ettei enää koskaan liiku tyrkkyjen seurassa.
Kaikkea hyvää Ropsulle!!Roope on hyvä juontaja ,kiva kun palaa.
- Anonyymi
Miksi nyt ei vaadita palstalla Maikkaria boikottiin?? Tuomittu seksirikollinen otetaan juontajaksi ja palstan naiset vain kannustavat? Veitola meni yökylään Maisalle, niin palstalla vaadittiin Stockmannia boikottiin, koska Veitola oli sielläkin töissä. Ja Maisa ei ollut tehnyt lähellekään mitään niin pahaa kuin seksuaalirikoksesta tuomittu Lusikka-Salminen.
Miksi Rikos-Roope ei herätä raivoa palstan naisissa??- Anonyymi
Näkyy naiskateus olevan noissa palstalaisissa.
Hyvin noissakin jutuissa näkyy, kun Niko ja Stefu ovat enkeleitä ja Sofia paha :D
Totuus on päinvastainen.
Mutta kaunis on on näitten mielestä aina paha.
Ja onko Niko taas kärähtänyt, joku aloitus oli tehty vangitsemisesta.
Varmasti kääntävät Sofian syyksi tuonkin jutun. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näkyy naiskateus olevan noissa palstalaisissa.
Hyvin noissakin jutuissa näkyy, kun Niko ja Stefu ovat enkeleitä ja Sofia paha :D
Totuus on päinvastainen.
Mutta kaunis on on näitten mielestä aina paha.
Ja onko Niko taas kärähtänyt, joku aloitus oli tehty vangitsemisesta.
Varmasti kääntävät Sofian syyksi tuonkin jutun.Hitsi kun nopeasti kirjoittaa niin liikasanoja tai liian vähän kirjaimia tulee, mutta kai tuon ymmärtää, missä noita kirotusvihreitä on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hitsi kun nopeasti kirjoittaa niin liikasanoja tai liian vähän kirjaimia tulee, mutta kai tuon ymmärtää, missä noita kirotusvihreitä on.
No jo on "rikollinen"!! 🤣
Tervetuloa takaisin Roope, ja anna tyrkkyjen ja pissisten ryypätä yksin tästä lähtien!
- Anonyymi
Tervetuloa takaisin Roope.
- Anonyymi
Roope ja Axl Smith.
- Anonyymi
Mahtavaa, Roope on paras juontaja ja ensi vuonna odotetaan sua takas Putoukseen
- Anonyymi
Hyvä Roope sua on odotettu takas . Olet tosi hyvä juontaja .
- Anonyymi
Roope on paska juontaja.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain16510511Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-7510019Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1076992Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275478- 1755149
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784336- 872872
- 1702786
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1032741Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662611