Tilasin Kalevan, suosittelen muillekin

Kaleva ei ole enää vuosiin kyyristellyt ja kumartanut epäjumala mammonaa vaan on uskaltanut tarttua maakuntaa vaivaavaan suureen epäkohtaan. Onko Kalevan nykyinenkin päätoimittaja Suomen Navalnyj entisen päätoimittaja Mannisen ohella?

8

81

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nettiversio on helppo ja uudet uutiset päivittyvät koko ajan. Informatiivinen lehti. Luen mielelläni.

    • Anonyymi

      Nostaa rohkeasti esiin epäkohtia

      • Anonyymi

        Sanna Keskisen aikan linja on muuttunut journalistisesti kunnianhimoisemmaksi.
        Kyösti Karvosen aikana lehti ei uskaltanut kirjoittaa kriittisesti vl-liikkeestä, kun Voittonen oli ilmoittanut puhelimessa, että "meillä on ilmoittajia ja tilaajia". Puheet Kalevan pitkään jatkuneesta liikkeen parjaamisesta ovat uskovaisten mielikuvia, jotka unohtavat täysin tauon Mannisen ja Keskisen välillä. Nyt linja on rehti ja tilaajia löytyy varmasti riittävästi kannattavan toiminnan kehittämiseksi ja jatkamiseksi.

        Kalevan boikottikehotukset ovat samanlainen kerhon jäsenten primitiivireaktio kuin katkera-kortin nosto kriittistä kohtaan.


    • Anonyymi

      Hienoa journalismia Kalevalta! Rohkea ja suoraselkäinen päätoimittaja, joka ei nöyristele lestaukkojen edessä.

    • Anonyymi

      Demonipesän ohjeita ei kannate kuunnella. Kalevaa en tilaa, vaikka kuinka demonipesä sitä lukisi. Suosittelisin demonipesää hankkiutumaan eroon noista pahoista hengistä!

    • Anonyymi

      Kalevan päätoimittaja kuuluu Saksin liikkeeseen, niin muuten kuuluu Navalnyi'kin.

      • Jo on outo väite.


      • Anonyymi

        Mikä vitun Saksin liike? Onko tuo joku QAnon juttu? Häh?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      355
      1075
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      686
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      580
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe