virkamiesten kanssa ei mikään asia suju. Täytyy uskoa, että uusi johtaja saa jotain rotia töihin mistä palkankin saavat. Koska vaan yrittää tavoitella, niin ei vastata, tahi ollaan lomilla. Maanantaisin ollaan kotona, kun lapset ovat YLLÄTTÄEN tulleet kipeiksi. Huono maine Kaupungilla ei kyllä uusia TYÖSSÄKÄYVIÄ asukkaita houkuttele.
Raision Kaupungin
Anonyymi
7243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Syyttäjä vaatii elinkautista murhasta Kotisairaala Luotsin hoitajalle – puolustus esitti täysin eri kuvauksen tapahtumista: ”Kyseessä väärinkäsitys”
Tiistaina Varsinais-Suomen käräjäoikeuden käsittelyssä käytiin läpi kirjallisia todisteita.
Teknistä johtajaa ei tuomittu mistään veronmaksajat joutuivat vielä maksamaan 6000e oikeuskuluja. Ukko oli liittänyt kiinteistönsä kaupungin verkkoon, mutta ei ollut maksanut liittymismaksuja. Helppo ei ole uskoa, mutta tosi juttu, joka on ollut kaupungin sivuilla.
Kyllä tästä ihan etevä talvi tulee, Pouta kehaisee.
Etevä talvi tuli, mutta kaupunki on ulkoistanut auraamisen eikä kaikkia katuja ole aurattu. Taas yksi esimerkki lorvimisesta, kun juttu on niin ,että kaupungin pitää myös valvoa että homma hoituu.Veroja korotetaan, mutta samat leipääntyneet ihmiset istuvat kaupungintalolla, jossa juorupiiri toimii.
Kaupungin hommissa kolme katsoo, kun yksi ei tee mitään. Raision pelastus on kuntavaalit jotta saadaan satavuotta istuneet pois.
Viime viikonloppuna piti mennä Ruskolle luisteluttamaan lapsia kun Raision kiireiset virkamiehen eivät olleet kiireiltänsä ehtineet jäädyttää kenttiä. Kollegat pienemmän veroprosentin naapurikunnissa olivat ehtineet jäädyttää Ruskolla, Naantalissa, Liedossa. Näissä kunnissa jäätilanteesta oli myös nettisivuilla ajankohtaista hyödyllistä tietoa.
Ohjaamme asiakkaat seuraavaan junaan, Kouvolasta klo 17:48 lähtevään S 69:ään, joka liikennöi Kajaaniin asti. Kajaanista on korvaava jatkokuljetus Ouluun S 69:n saavuttua.