olen sama tyyppi kuin tuossa kun puhuin haimasyövästä: Haluaisin jälleen kovasti tietää, että kun olin noin 1kk sitten verikokeissa jatkuvienj vatsakipujen takia ja kävin verikokeissa missä otettiin 4 putkea eri verinäytteitä. Nyt välillä on noin navan kohtaa sivuilta ja keskeltä kipeä niin olisiko niistä verikokeista saanut varmasti jotain selville jos olisi jotain ollut? Kovasti häiritsee nämä asiat jatkuvasti.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Haimaan liittyvät arvot olisivat kyllä koholla verikokeissa jos siellä olisi jotain vikaa.
- Anonyymi
Vika voi olla muuallakin kuin haimassa, verikokeissa ei näy läheskään kaikki. Jos vaiva jatkuu mene uudestaan lääkärille niin monta kertaa että tutkivat kunnolla.
- Anonyymi
En ole aloittaja mutta sen verran kommentoin ettei se auta mitään vaikka menisi lääkäriin kuinka monta kertaa uudestaan.
Ei mitään useinkaan tutkita jos verikokeet ovat normaalit.....kun ei ole akuuttia.....
Tulkaa uudestaan jos ei mene ohi tai pahenee.......
On niiiiiiin tuttua.- Anonyymi
Eikö muka kivut ole akuuttia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö muka kivut ole akuuttia?
kyllä on
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kyllä on
Kivuthan ovat toki aina akuuttia, mutta jos kivun syy ei ole selkeästi todettavissa niin taustalla ei ole akuuttia........
.....kivut on vaan kestettävä.....
- Anonyymi
Voisko ne navan seudulla olevat kivut olla suolistoperäisiä ?
Ihan ilmavaivatkin aiheuttaa pistäviä ja kovia kipuja.
Napatyräkin tulee mieleen. Se on helppo leikkaus, jos sellainen on. - Anonyymi
Osaako kukaan sanoa voiko kyseessä olla mikään tappava tauti vaikö ei? Ja mitä epäilette sen olevan jos ei liity haimaan?
- Anonyymi
Onko umpilisäke poistettu? Itse Hyppäsin aikoinaan puolivuotta lääkäreillä vatsakivun ja pahoinvoinnin takia. Kipu ei ollut oikealla puolella, missä umppari sijaitsee, vaan keskellä vatsaa, navan yläpuolella. Sitten kun lopulta pääsin leikkaukseen snaottiin umpilisäkkeen olleen voimakkaasti tulehtunut. Olisi voinut puhjeta milloin vain.
Yleensähän kyllä nuo vatsavaivat tutkitaan tähystämällä. Eivät taida verikokeilla selvitä, jos vaikka kasvain on. - Anonyymi
jos tuo tyyppi on 15v niin voiskiko se edes olla kasvain?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492486
- 541079
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160927Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50786- 83767
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.170708- 4659
- 53647
- 67636
- 59636
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e152634- 6604
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21568Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.169563- 52543
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32528Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?120514Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66509- 34507
- 55498