Oliko toi ennen cromaa ja onko näitä suomen liikenteessä kuinka montaa
Fiat argenta
1
290
Vastaukset
- Anonyymi
Joo. Croman edeltäjä on Argenta. Tuotannossa noin v.1982-1985. Argenta on aika paljon samanlainen kuin viimeisin 132, vähän kuin facelift 132:sta. Argentassa sisustus hieman erilainen, suorakaiteen muotoiset etu-ja takavalot (132:ssa oli pyöreät tuplavalot edessä).
2-litraisissa malleissa oli hyvät varusteet mm. sähköikkunat edessä, ohjaustehostin jne. Argentassa taisi olla keskuslukkokin. 2.0 i.e mallissa tehoa n.120 hv Din., samankokoinen 132 kaasarikoneessa 112 hv. Vaihteistona 132:ssa ja Argentassa oli 5-vaiht manuaali tai 3-portainen automaatti.
Yksi Argenta oli myynnissä vajaa vuos sitten. On fiatforumilla juttua siitä, olikohan projektit osastolla. Ilmeisesti tuunattu hieno auto valmistumassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2024424Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t593148Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881747Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121334Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231127Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101111- 501098
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481079- 49986