Vaikuttaneeko asuntojen hintoihin Juvalla, kun saa hurrautella Mikkeliin moottoritietä nostavasti. Ainakin Juvalla auto on pakollinen lisävaruste.
Kirkonkylä Juva
10
1097
Vastaukset
- Anonyymi
Todellakin
- Anonyymi
Todennäköisesti kirkonkyläisiä onnistaa, kun pääsee nopeasti Mikkeliin.
Keskustan asuntojen hinta nousee hieman pitkällä aika välillä. - Anonyymi
Ei tule metriäkään moottoritietä, keskikaiteellinen 2 2 jossa nopeusrajoitis 100km/h
Mutta mitä tulee itse kysymykseen niin uusi tie saattaa osaltaan hiljentää muuttotappiota Juvalla siten hillitä asuntojen hinnanlaskua. Asuntojen hintoihin vaikuttaa niin moni moni muukin asia kuin liilenneyhteydet.
On totta että etelä-suomessa esim länsimetron valmistuminen nosti radan varrella olevien asuntojen arvoa. Mutta en tätä nyt siihen alkaisi vertaamaan koska Mikkeli talousalueenakaan ei ole kummoinen.
Tien turvallisuus paranee huomattavasti ja se tässä on kai se positiivisin asia.- Anonyymi
Kyllä Juvaa voi täysin verrata Espooseen ja Matinkylään. Ihan sama asia.
- Anonyymi
kohtahan tuo nähään ...
- Anonyymi
laskussa on Juvan asuntojen hinnat etuovella.
- Anonyymi
Kyllä se vaikuttaa. Juvalta pääsee viimeisimmätkin pois puolta nopeammin eli asuntoja ei tarvitse enää myydä. Riittää, kun lähtiessäsi viskaat bensakanisterin ikkunasta sisään.
- Anonyymi
Juvalla autonrengas on autossa lisävaruste.
- Anonyymi
Vaikuttaa hintoihin laskevasti sillä kun ajaa kohti Mikkeliä, niin auto hyppii koko ajan. Harvinaisen epätasaista uutta motaria. Jos ei osata tietä tehdä, niin ei sitten muutakaan!
- Anonyymi
Sähköauto kyllä kulkee tasaisesti. Liekö sitten kengurubensaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2735112- 514117
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii933609- 502709
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461863- 191847
- 1051697
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘981491- 711085
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1461063