Suviseurat kutistuvat pieniksi..

Anonyymi

..urheilukenttäseuroiksi. Ollaan kuin Kajaanissa vuonna 1960. Ilmastomuutoksen myötä lisääntyy sateiden lisäksi myös tuulet ja myrskyt.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voiko ne enää pienemmäski kutistua kun viime kesänä oli netin kautta ja muutama kymmen pyöritti showta.

      Toki kuulijoita oli joitakin tuhansia netin kautta - kuunteli kuka kuunteli.

      • Anonyymi

        Kuuntelijoita oli tosiaan reilu tuhat, mutta todella monien kuunteluaparaattien päässä on ollut useampi ihminen yhtä aikaa. Eli näin ollen mahdollisia kuuntelijoita on saattanut hyvinkin olla jopa 5000. Se, kuinka moni jaksoi kuunnella ajatuksen kanssa, on sitten toinen juttu. Hirveän moni touhus kaikkea muuta sivussa. Saattoivat välillä olla eri huoneessakin, mitä kuunteluaparaatti.


    • Anonyymi

      se on otettava nettisynninpäästö käyttöön, ei ole muuta keinoa päästää syntilöistä irti väkeä.
      ei siinä raamatuita tarvita taaskaan.

    • Anonyymi

      Ei ne suviseurat lähiaikoina niin pieniksi kutistu. Pienempään päin ollaan menossa, mutta aika kauan siinä kestää vielä, että suviseurojen väkimäärä laskee alle 50 000. Niin moni uskonsa kieltänytkin käy vielä tavan vuoksi suviseuroissa. Tämä näkyy siinä, että kentällä on todella paljon korvakorullista väkeä.

      • Anonyymi

        Onneksi on korvakorukielto vielä voimassa, niin näkee kuka on uskovainen ja kuka ei!


    • Anonyymi

      He söivät joivat ja naivat.
      Rahat on kyllä riittänyt syömiseen ja juomiseen mutta puoliso puuttuu vielä ni en ole täysi mittaisena voinut toteuttaa lopun aikojen ennustuksia.
      Paino on noussut n20kiloa ku ruoka ruvennut maistuun näin lopun ajoilla ja viina myös.

    • Anonyymi

      Ilmastonmuutosta ei ole olemassakaan, älä levitä väärää oppia. Ilmasto on aina muuttunut miljardien vuosien ajan ja tulee muuttumaan maailman loppuun asti.

      • Anonyymi

        Miten ilmasto on muuttunut miljardien vuosien kun ilmasto ei ole miljardien vuosien ikäinen?


    • Anonyymi

      Näillä näkymin Suviseurat saattavat jopa loppua kokonaan. Urheilukenttäseuroihin tuskin halutaan siirtyä. Jos väki käy liian vähiin, koko seuratoimintaaki saatetaan supistaa. Sitä on jo nyt supistettu, sillä monissa siioneissa on luovuttu keskiviikon seuroista kokonaan. Jossain on enää vain kerran kuussa seuroja ja näin koronan aikana ei välttis lainkaan. Tilalle ovat tulleet nettiseurat, joissa kuulijakunta ei jakaannu tasaisesti. Moni kuuntelee suosituimpien puhujien saarnoja ja näin moni pienen siionin puheet ovat saattaneet kaikua täysin tyhjille ”seinille”.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9417
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      75
      4915
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      49
      4596
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      8
      2378
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1586
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      43
      1410
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      53
      1320
    8. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1286
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1252
    10. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      45
      1212
    Aihe