Rintasyöpä?

Anonyymi

hei! mua on alkanut mietityttämään, kun minun nännit on kääntynyt sisäänpäin ja ihottumaa nännien ympärillä. jos puristan nännin ympäriltä, tulee valkoista ainetta ulos. en voi sanoa nestettä, koska se ei ole niin löysää. en tiedä mistä tämä johtuu. kenelläkään mitään ideaa tähän?

2

201

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mulla on idea.Oisko lääkäriin meno paikallaa.Rinnat ei oo sitä varten että niitä nännejä puristellaa.Vauvat juo rintamaitoa niiden kautta.Mutta ei aikuisen naisen tartte puristella nännejään.

    • Anonyymi

      Rintasyöpä tuntuu epätodennäköiseltä vaihtoehdolta molemmissa rinnoissa yhtä aikaa ja samanlaisilla oireilla. Yleensä rinnasta löytyy kyhmy, jos rinnassa on syöpä, tosin ensin oireet voivat olla muitakin.

      Ilmeisesti olet hyvin nuori? Toisilla nännit ovat luonnostaan sisäänpäin kääntyneet. Käy näyttämässä niitä vaikka terveydenhoitajalle. Jos olet nuori, niin syöpä on sitäkin epätodennäköisempi vaihtoehto. Jos valkoinen mönjä tulee nännipihasta, niin siellä on rauhasia, jotka tuottavat rasvaa. Vähän kuin finnejä tai sen tapaisia.

      Toinen vaihtoehto on, että rinnoista todellakin tulee maitoa. Siihen voi olla syynä tietyt hormonihäiriöt tai raskaus.

      Nännien ympärillä tai rinnoissa ei kuulu olla ihottumaa. Se voi tosin johtua myös allergiasta esim. pyykinpesuaineelle, rintojen iho on herkkää. Eli käy näyttämässä varmuuden vuoksi rintoja vaikka terkkarille.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ovatko-nannisi-normaalit-lue-milloin-pitaa-huolestua/6606914#gs.qjnl7r

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      316
      1472
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1189
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      463
      961
    4. Mitä töitä kaivattusi on tehnyt?

      😅
      Ikävä
      62
      936
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      932
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      691
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      74
      663
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      98
      662
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      465
      622
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      612
    Aihe