Rintasyöpä?

Anonyymi

hei! mua on alkanut mietityttämään, kun minun nännit on kääntynyt sisäänpäin ja ihottumaa nännien ympärillä. jos puristan nännin ympäriltä, tulee valkoista ainetta ulos. en voi sanoa nestettä, koska se ei ole niin löysää. en tiedä mistä tämä johtuu. kenelläkään mitään ideaa tähän?

2

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mulla on idea.Oisko lääkäriin meno paikallaa.Rinnat ei oo sitä varten että niitä nännejä puristellaa.Vauvat juo rintamaitoa niiden kautta.Mutta ei aikuisen naisen tartte puristella nännejään.

    • Anonyymi

      Rintasyöpä tuntuu epätodennäköiseltä vaihtoehdolta molemmissa rinnoissa yhtä aikaa ja samanlaisilla oireilla. Yleensä rinnasta löytyy kyhmy, jos rinnassa on syöpä, tosin ensin oireet voivat olla muitakin.

      Ilmeisesti olet hyvin nuori? Toisilla nännit ovat luonnostaan sisäänpäin kääntyneet. Käy näyttämässä niitä vaikka terveydenhoitajalle. Jos olet nuori, niin syöpä on sitäkin epätodennäköisempi vaihtoehto. Jos valkoinen mönjä tulee nännipihasta, niin siellä on rauhasia, jotka tuottavat rasvaa. Vähän kuin finnejä tai sen tapaisia.

      Toinen vaihtoehto on, että rinnoista todellakin tulee maitoa. Siihen voi olla syynä tietyt hormonihäiriöt tai raskaus.

      Nännien ympärillä tai rinnoissa ei kuulu olla ihottumaa. Se voi tosin johtua myös allergiasta esim. pyykinpesuaineelle, rintojen iho on herkkää. Eli käy näyttämässä varmuuden vuoksi rintoja vaikka terkkarille.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ovatko-nannisi-normaalit-lue-milloin-pitaa-huolestua/6606914#gs.qjnl7r

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      177
      2153
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      315
      1825
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1587
    4. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      3
      1479
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      82
      1278
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1230
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1170
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1101
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      986
    Aihe