Rintasyöpä?

Anonyymi

hei! mua on alkanut mietityttämään, kun minun nännit on kääntynyt sisäänpäin ja ihottumaa nännien ympärillä. jos puristan nännin ympäriltä, tulee valkoista ainetta ulos. en voi sanoa nestettä, koska se ei ole niin löysää. en tiedä mistä tämä johtuu. kenelläkään mitään ideaa tähän?

2

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mulla on idea.Oisko lääkäriin meno paikallaa.Rinnat ei oo sitä varten että niitä nännejä puristellaa.Vauvat juo rintamaitoa niiden kautta.Mutta ei aikuisen naisen tartte puristella nännejään.

    • Anonyymi

      Rintasyöpä tuntuu epätodennäköiseltä vaihtoehdolta molemmissa rinnoissa yhtä aikaa ja samanlaisilla oireilla. Yleensä rinnasta löytyy kyhmy, jos rinnassa on syöpä, tosin ensin oireet voivat olla muitakin.

      Ilmeisesti olet hyvin nuori? Toisilla nännit ovat luonnostaan sisäänpäin kääntyneet. Käy näyttämässä niitä vaikka terveydenhoitajalle. Jos olet nuori, niin syöpä on sitäkin epätodennäköisempi vaihtoehto. Jos valkoinen mönjä tulee nännipihasta, niin siellä on rauhasia, jotka tuottavat rasvaa. Vähän kuin finnejä tai sen tapaisia.

      Toinen vaihtoehto on, että rinnoista todellakin tulee maitoa. Siihen voi olla syynä tietyt hormonihäiriöt tai raskaus.

      Nännien ympärillä tai rinnoissa ei kuulu olla ihottumaa. Se voi tosin johtua myös allergiasta esim. pyykinpesuaineelle, rintojen iho on herkkää. Eli käy näyttämässä varmuuden vuoksi rintoja vaikka terkkarille.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ovatko-nannisi-normaalit-lue-milloin-pitaa-huolestua/6606914#gs.qjnl7r

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      32
      2411
    2. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      100
      2292
    3. Järkyttävä hetki - Ellen Jokikunnas pöyristyy italialaisen lääkärin työstä

      Unelmia Italiassa -sarjassa ollaan Ellen Jokikunnaksen perheen kanssa Italiassa. Jokikunnas ja Rask ovat rempanneet kakk
      Tv-sarjat
      18
      1329
    4. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      49
      1197
    5. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      33
      1152
    6. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      27
      910
    7. Etkö voi antaa edes vihjettä mulle?

      Minkä vain me tiedettäisiin? Naiselta miehelle.
      Ikävä
      51
      830
    8. Muistatko? Maisa Torppa jakso räjäytti Veitolan somen: "epäaitoa ja teeskentelyä"...

      Maisa Torppa täyttää tänään 35 vuotta, onnea! Maria Veitola vieraili Yökylässä-ohjelmassa aikansa kohujulkkis Maisa To
      Suomalaiset julkkikset
      11
      801
    9. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      53
      735
    10. Sammuuko meillä

      Kipinä kun ei enää nähdä
      Ikävä
      56
      724
    Aihe