kummankaa

saaristomerelle kalaan,eli ämmän Busteri vai Terhi vario.onko mielipiteitä kumpi paree vai olisko se suvi 4900 duo.?
5794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hyvä vitsi!!

Äänestä
  • eiku iha tosi

    Äänestä

  • ostos kirjoitti:

    eiku iha tosi

    Kalastukseen?? Minkälainen kalastus? Soutamiseen saat unohtaa! Niin verkot saat unohtaa! Hiljanajo saat unohtaa! Avomeri ei on suositeltava... minkälaien kalastus sitten jää?

    Äänestä

Ottaisin Suvi Duon.

Hinta kohdallaan ja hyvät tilat.

Ei ole tietenkään avomerikelpoinen mutta eipä tuossa kokoluokassa ole moni muukaan vene. Ja ainahan ne rajat tulevat jokaiselle alukselle vastaan. Kun kelin ja paikan ottaa huomioon, pärjää noilla kyllä ihan hyvin.

Äänestä

No noista nyt ei kummankankakaa. Jos menet saaristomerelle, niin veneellä vois olla myös vähän meriominaisuuksia. Kato nyt jotain reilumpaa ja vähän korkealaitaisempaa mallia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostos kirjoitti:

saaristomerelle kalaan,eli ämmän Busteri vai Terhi vario.onko mielipiteitä kumpi paree vai olisko se suvi 4900 duo.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu