Sainpa illan parhaat naurut näistä Torpan satuiluista...😂😂😂
https://maisatorppa.metropoli.net/2018/01/23/koulu-tyo-koulu/
https://maisatorppa.metropoli.net/2018/01/23/koulu-tyo-koulu/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Vähän lisää puuta heinää Maisan suusta:
https://www.tehylehti.fi/fi/ihmiset/maisa-torppa-kaytan-julkisuutta-hoitoalan-hyvaksi
Luin tuon jutun ja sen jälkeen tulleet kehumiskommentit. Maisa on varmaan itse kirjottanut ne kommentit 🤣🤣.
"Siis mä en tajua miten vieläkin oot monien mielestä vaan joku tyhmä bimbo joka elelee miehensä rahoilla. Vähänkin jos viitsii nähdä vaivaa ja seurata sun elämää, huomaa kyllä, että teet hullun paljon duunia ja oot vielä oikeesti fiksukin! Tosi isot tsempit sinne opiskeluiden ja muun elämän pyörittämiseen 🙂"
Tää oli aivan paras kommentti! Osuu ja uppoo kyllä niin hyvin tähän meidän "fiksuun" ja "hullun lailla töitä painavaan" Maisaan.. Tirsk!🤭
Kyllä on nyt monen kommentoijan mieli muuttunut. Siis, miten tuonTorppa on onnistunut vedättämään ihmisiä vuosikausia? Mätämuna paljastui vasta nyt.
Hoitajat,, kieroin ammattikunta.
Nyt luulis jo sinunkin tajuavan mikä bimbo tuo on. Lue enemmän kuvittele vähemmän. Jokainen fiksu on tajunnut jo silloin kun maizuli oli 17 vuotias, mikä tyrkky hän on. Katkera ja kateellinen pas.a.
Pilannut useamman kymmenen ihmisen elämän.
Ai että saipa tästä hyvät naurut 😂😂 ja noi feikkilasit ja tsemppi kommentit 😂😂. Meni opiskeleen, kun Latvala sano, että pitää tehdä muutakin kun maata sohvalla ! Että niin ahkera hän on. Ja muut tekivät hänen tehtäviään ja tenttejään. Ja vielä omilla rahoillaan ostanut kaiken 😂😂
Äläs nyt, ne kakkulat oli oikein Karl Lagerfeldit. Ja aivan omista rahoista maksettu nekin, luonnollisesti 🙈
Itku tuolla on tullut korkeintaan silloin, kun kaverit eivät olekaan tehneet hänen koulutehtäviään.
Mietin tätä koulutehtävä juttua.. Miten se on päässy tenteistä läpi, jos ei ole tehnyt tehtäviä itse?? Vai millainen koulutus se lähärikoulutus edes on🙄
Etänä on saanut tehdä. Eli on tietoisesti järjestänyt itsensä siihen tilaan, että on päässyt huijaamaan tässäkin kohtaa
Mutta toivottavasti tämä tullaan hylkäämään. Koulutus siis.
Itku on vain yksi tapa muiden joukossa käyttää valtaa ja manipuloida (jos on pipi päästään).
Ei Maisa silloin itke, vaan huutaa, raivoaa, uhkailee, kiristää. Itkua Maisa vääntää sipulin voimin vain silloin, kun pitää taas valkopestä itseään.
tästäpäs herääkin kysymys että millainen lienisi se maisulin valkosipuli itku..kenties tyystin tehoton muihin ku mikkoonsa..
Käytän julkisuutta hoitoalan hyväksi. Ei ole näkynyt. Julkisuuden takia voi jäädä vakityöpaikka saamatta. Apropoo, Maisa on somevaikuttaja ja lentoemäntä, ei tarvitse eikä ehdi hoitoalaa edes ajattelemaan. Jos hakisi meille töihin, rekrytoijana en kyllä miettisi hetkeäkään, että otanko töihin vai en sittenkään.
Hoitajat,, kieroin ammattikunta.
Maisa on kyllä aivan tavattoman kaunis noissa kuvissa! Wau. Miten ihana nainen.
Maisa se kovasti kommentoi itse täällä ja vauva.fi :llä ja jodelissa ja jokapuolella. Taitaa taas kiirettä pitää 😅😂
Rumat tekoset tekee kauniistakin ruman.
Tosin Maisa ei ole koskaan ollutkaan mikään suuren luokan kaunotar. Siksi kuvamuokkaa kuviansa vahvasti.
Ymmärettävä on, että Eloveenatytön olemus (teko)vaaleat hiukset ja herttainen hymy saa joidenkin miesten pään sekaisin . Puhumattakaan jättipornofilmiponttooneista.
Kaikille kun ei ole kauhalla annettu....
"Maisa Torpan kykyä ja intoa opiskeluun on aluksi epäilty. Hän sanoo menestyvänsä opinnoissaan erinomaisesti."
"Minulla on vahva kutsumus."
"Haluan onnistua kaikessa mitä teen, joten olen opiskellut ahkerasti ja pärkännyt hyvin."
"Aion hakea opiskelemaan unelma-ammattiini kätilöksi tarvittaessa vaikka monta kertaa."
Voi Maisa, Maisa. Niiiiiin noloa nyt kun totuus on tullut ilmi😂 Valehtelit aivan pokkana näistäKIN asioista.
Hahaahahaaa, olipa hauskaa luettavaa!!!
Säälittävää sepustusta, elää valheilla ja omassa unelmakuplassaan. Voi sitä päivää kun kaikki romahtaa ja se romahdus on tullut nyt.
🤣🤣🤣 Oikein kutsumus hoitoalalle!!! Kylläpä on ammattilainen tuossa valehtelussa!!
Olipa todella hauskaa luettavaa, kun totuus on nyt tiedossa! 🤣
Maisaa pitää kyllä siitä kiittää, että on järjestänyt niin mielenkiintoista, opettavaa ja naurettavaa seurattavaa tähän keskitalveen! 🌹
Maisan lähipiiri tietää kertoa että Maisaa kiinnostaa sosiaalialan opinnot, erityisesti lastensuojelu on lähellä Maisan sydäntä. Voi hyvinkin olla että hakee koulutukseen ja Maisasta tulee lastensuojelun ammattilainen.
Loistavaa! Maisaa lapsirakkaampaa ihmistä en tiedäkään. Ihan sydäntä lämmittää kuinka hyvä äiti hän on ollut alusta asti alkaen omalle pojalleen ja "lainalapselleen". Vielä kun tiedämme kuinka äärettömän fiksu ja ahkera opiskelija Maisa on, uskon että hän suorittaa nuo opinnot huippuarvosanoin. Ja valmistumisen jälkeen työnantajat suorastaan tappelevat siitä, kuka saa Maisan palkkalistoilleen.
siis lienee työharjoittelua tuo feikkilasujen tehtailu vai mistä ihmeestä onkaan kysymys???
Siinnähän muiskeli on ne maakuulut itkuklasit päässä...
Todella valaisevia juttuja Torpan valheista! Onko todella niin tyhmä, että uskoi tuon kaiken menevän läpi? Varmaan oli suunnitellut, ettei kukaan vaan luule hänen elävän Latvalan rahoilla, kun rouvaksi pääsee, hänhän olisi oikein kutsumusammatissaan! Tuskin kuitenkaan edes kuvitteli joskus myös töihin menevänsä. 🤣🤣🤣🤣
Totta! Paljon oli laskelmoinut etukäteen, miten hän rouvana loistaisi julkisuudessa.