Toimintanne on kuin suoraan Haren oppikirjasta. Terveet ihmiset alkaisivat kysellä miten muutamme toimintatapaamme.
Vellut syyttävät Kaleva-peliä kun vellunaama on vino.
Olette täysiä lapsia -kasvakaa aikuisiksi itkupillit.
Itse olette maineenne hankkineet vellut, - ei Kaleva
7
67
Vastaukset 7
- Anonyymi
Kuka olisi puhunut Kalevan maineen menettämisestä, demonipesä?
Sinä vääristelet ja kääntelet asioita ihan hullunkurisesti. Kaleva on mustamaalannut meitä Jumalan lapsia jo useita vuosia ja siitä tässä on kyse. Ei siitä, että Kaleva itse olisi maineensa menettänyt. Me emme halua tilata tällaista lehteä, joka käy taisteluun meikäläisiä vastaan. Siksi boikotoimme Kalevaa!Haastakaa Kaleva oikeuteen jos se mielestänne valehtelee vanhoillislestadiolaisuudesta!
Yksinkertaista?
Ylpeilette että kaikki tekemänne on siunauksellista ja hyvää. Nyt häpeätte tekojanne kuin pienet oravat. Häpeä osoittaa että tiedätte vl-liikkeen tekoset vääriksi.Luetun ymmärtämistä demonipesä, luetun ymmärtämistä.
Itse olette maineenne mustanneet. Niin vellu makaa kuin petaa!- Anonyymi
SaaleminPastori-ko kirjoitti:
Luetun ymmärtämistä demonipesä, luetun ymmärtämistä.
Itse olette maineenne mustanneet. Niin vellu makaa kuin petaa!Älä yleistä muutamien ihmisten tekemiä rikoksia koskemaan koko Jumalan valtakuntaa! Kai tiedät, että Jumalan valtakunnassa on myös mätiä kaloja, jotka käyttävät rippiä väärin. Sitä ei saa ikinä käyttää rikoksen peitteenä. Oikea Jumalan lapsi tahtoo sovittaa tekosensa myös maallisen lain mukaisesti. Ne, jotka näin ei ole toimineet, ovat mustanneet vain oman maineensa, ei meidän kaikkien. Kumpa sinä demonipesä ymmärtäisit tämän. Ai niin, ku ne demonit. Ne vie sinulta näkökyvyn!
- Anonyymi
SaaleminPastori-ko kirjoitti:
Luetun ymmärtämistä demonipesä, luetun ymmärtämistä.
Itse olette maineenne mustanneet. Niin vellu makaa kuin petaa!Taas karkasi rietas pikkupiru demonipesästä rienaamaan.
Anonyymi kirjoitti:
Älä yleistä muutamien ihmisten tekemiä rikoksia koskemaan koko Jumalan valtakuntaa! Kai tiedät, että Jumalan valtakunnassa on myös mätiä kaloja, jotka käyttävät rippiä väärin. Sitä ei saa ikinä käyttää rikoksen peitteenä. Oikea Jumalan lapsi tahtoo sovittaa tekosensa myös maallisen lain mukaisesti. Ne, jotka näin ei ole toimineet, ovat mustanneet vain oman maineensa, ei meidän kaikkien. Kumpa sinä demonipesä ymmärtäisit tämän. Ai niin, ku ne demonit. Ne vie sinulta näkökyvyn!
Jos et itse ymmärrä niin aggressiosi näkyy tuossa nimittelyssä. Olen samaa mieltä kanssasi, ei 95 % jäsenistön tekemisistä saa leimata koko yhteisöä,
Anonyymi kirjoitti:
Taas karkasi rietas pikkupiru demonipesästä rienaamaan.
niin makaat kuin petaat ei ole rienausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1381530- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69936Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi276776- 68733
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37619
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7581- 60567
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561
