Yhdessä jos toisessakin jutussa manataan etupään viaksi koiranluiden väljyyttä ja hylkyä katsastuksessa. Vian paikallistamiseen riittää korvat.
Vika on helppo ja halpa korjata. Lisäksi se on tyypillistä hyvin monille merkeille.
PSA:n autoissa vaihto vaatii kaksi työkalua. Kiintolenkin ja tox tai kuusiokoloavaimen.
Työaika 10 min / puoli ja tarvikevaraosa 10€ tai OEM laatu 25€.
Autom ikääntyessä seuraavat alapallonivelen vaihdot ja joustintukilaakerin jumittuminen.
Kun iskunvaimentimen vaihdon yhteudessä joustintukilaakerin vaihto on helppo ja halpa ennakoiva toimenpide kannattaase tehdä ilman muuta.
Jossain vaiheessa seuraavat jarrupalat jarrusatulat ja jarrulevyt.
Tavallisen käyttiksen täydellinen jarruremontti tarvikeosien hintoina on 400-500 €.
Koiranluut
6
314
Vastaukset
- Anonyymi
Ranskalainen tulee edulliseksi ja on mukava muutenkin!🤩🤩🤩
- Anonyymi
Mitähän tuo kirjoittaja horisee? Ei minun Pösöissäni mitään koiranluita ole. Eikä joustintukilaakerit jumita.
Nähtävästi aloittajalla taas jäänyt ne lääkärin määräämät lääkkeet ottamatta.- Anonyymi
Aika erikoinen Pösö sulla , jos ei kallistuksenvaimentimen päässä ole " koiranluita " . Mulla on ollut 4 Pösöä , kaikissa oli nuo luut .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika erikoinen Pösö sulla , jos ei kallistuksenvaimentimen päässä ole " koiranluita " . Mulla on ollut 4 Pösöä , kaikissa oli nuo luut .
Minulla on kaksi 205:ta vm -89. Ei koiranluita kummassakaan.
Ei ollut edellisessä Citikassakaan vm -83.
Eikä sitä edellisessä Escortissa vm -72.
Kun ei suunnitteluinsinööri osaa, niin se joutuu suunittelemaan niitä kiranluitakin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla on kaksi 205:ta vm -89. Ei koiranluita kummassakaan.
Ei ollut edellisessä Citikassakaan vm -83.
Eikä sitä edellisessä Escortissa vm -72.
Kun ei suunnitteluinsinööri osaa, niin se joutuu suunittelemaan niitä kiranluitakin.joo ei koiranluita ole 205ssa mutta 405;ssa on ja yhteenkään niistä 6:desta ei ole tarvinnu luita vaihtaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
joo ei koiranluita ole 205ssa mutta 405;ssa on ja yhteenkään niistä 6:desta ei ole tarvinnu luita vaihtaa
Noissa historiallisissa malleissa ( myös muissa merkeissä ja Tojotissa vieläkin ) koiranluiden päät oli kumilla vaimennettu . Tuo kumi kesti rispaantumatta pitkään .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521784092Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään823232Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242406Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv562216Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?882075TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851371Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään261290- 401280
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli631119Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10788