Yhdessä jos toisessakin jutussa manataan etupään viaksi koiranluiden väljyyttä ja hylkyä katsastuksessa. Vian paikallistamiseen riittää korvat.
Vika on helppo ja halpa korjata. Lisäksi se on tyypillistä hyvin monille merkeille.
PSA:n autoissa vaihto vaatii kaksi työkalua. Kiintolenkin ja tox tai kuusiokoloavaimen.
Työaika 10 min / puoli ja tarvikevaraosa 10€ tai OEM laatu 25€.
Autom ikääntyessä seuraavat alapallonivelen vaihdot ja joustintukilaakerin jumittuminen.
Kun iskunvaimentimen vaihdon yhteudessä joustintukilaakerin vaihto on helppo ja halpa ennakoiva toimenpide kannattaase tehdä ilman muuta.
Jossain vaiheessa seuraavat jarrupalat jarrusatulat ja jarrulevyt.
Tavallisen käyttiksen täydellinen jarruremontti tarvikeosien hintoina on 400-500 €.
Koiranluut
6
368
Vastaukset 6
- Anonyymi
Ranskalainen tulee edulliseksi ja on mukava muutenkin!🤩🤩🤩
- Anonyymi
Mitähän tuo kirjoittaja horisee? Ei minun Pösöissäni mitään koiranluita ole. Eikä joustintukilaakerit jumita.
Nähtävästi aloittajalla taas jäänyt ne lääkärin määräämät lääkkeet ottamatta.- Anonyymi
Aika erikoinen Pösö sulla , jos ei kallistuksenvaimentimen päässä ole " koiranluita " . Mulla on ollut 4 Pösöä , kaikissa oli nuo luut .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika erikoinen Pösö sulla , jos ei kallistuksenvaimentimen päässä ole " koiranluita " . Mulla on ollut 4 Pösöä , kaikissa oli nuo luut .
Minulla on kaksi 205:ta vm -89. Ei koiranluita kummassakaan.
Ei ollut edellisessä Citikassakaan vm -83.
Eikä sitä edellisessä Escortissa vm -72.
Kun ei suunnitteluinsinööri osaa, niin se joutuu suunittelemaan niitä kiranluitakin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla on kaksi 205:ta vm -89. Ei koiranluita kummassakaan.
Ei ollut edellisessä Citikassakaan vm -83.
Eikä sitä edellisessä Escortissa vm -72.
Kun ei suunnitteluinsinööri osaa, niin se joutuu suunittelemaan niitä kiranluitakin.joo ei koiranluita ole 205ssa mutta 405;ssa on ja yhteenkään niistä 6:desta ei ole tarvinnu luita vaihtaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
joo ei koiranluita ole 205ssa mutta 405;ssa on ja yhteenkään niistä 6:desta ei ole tarvinnu luita vaihtaa
Noissa historiallisissa malleissa ( myös muissa merkeissä ja Tojotissa vieläkin ) koiranluiden päät oli kumilla vaimennettu . Tuo kumi kesti rispaantumatta pitkään .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48910Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15788Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl496766- 45682
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30576- 32553
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE171522Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470