moi
olisin kelkkaa ostamassa ja netistä lukenu enempi vähempi hyvii/huonoi puolia vähän kaikista merkeistä ja malleista. onko ees sellast kelkkaa mikä olis ns. huoltovapaampi? netissä oli puhetta mm mäntien vaihto väleistä jotka hyppi 3000-15000... ota siitä koppia nyt sitten.
kaikkiinha joutuu tekee huoltoo ja remppaa se on selkee. pitäis tietää vaan vähä että mitä kaikkee pitää esim ku ajettu x määrä saisko siihen vinkkejä? lähinnä iskarit ym alustan osat ja koneen osia.
Arctic Cat F6 Sno Pro 2008 ajettu 8800 km.
tollanen löyty tästä suhkot läheltä mutta onko järkevä. perushuoltoja siihen on tehty ilmotuksen mukaan.
ensi kelkan ostaja
Anonyymi
1
115
Vastaukset
- Anonyymi
Sekkaa telasto,Lynxi ihan hyvä valinta pitkämattoisena,lyhyt matoiset uivat liian syvällä.Aliottajan kannataa aloittaa pitkämattoisella työkelkoilla,niihin kun laittaa leveämmät suksi suojat ,mootori kyllä kestää,niitä kun ei ole revitetty.
Jos löydät Vanhan Winhan 550,niin kunnosta,siinä on hyvät mittasuhteet kovalumisiin talviin,pikkuisen rakennat,levität suksia.Olivat aikoinhaan puollustusvoiman käytössä.
Kestävät koneet,saa myös liikumaan,halutessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433663- 362334
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321925- 181658
- 171649
- 231578
- 241437
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai841388- 221379
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko891262