On meillä kyllä tämä p savon maakunta hyvä, monenlaista maisemaa, erämaisiä järviä, isoja metsäalueita, vesistoä. On alueita missä ei muut hengitä niskaan ja saa olla rauhassa. Hienoja paikkoja ja pääsee lähellekin kun lähtee ajamaan pieniä teitä joilla ei ole nimiäkään, on löytynyt tosi pitkiä pieniä hiekkateitä kunnasta toiseen.
Tullut tiivisti kierrettyä pääosin Karttulan, Maaningan, Rautalammin, Suonenjoen, Tervon, Vesannon alueilla. Autolla ja katuendurolla.
On meillä kyllä hyvä maakunta!
1
186
Vastaukset
- Anonyymi
Jotenkin vaikutaa siltä, että se kansanryhmä , mikä ennen kierteli paikkakunnalta toiselle hevoskyydillä, on autoistumisesta huolimatta asettunut (palveltavaksi ) pitäjien keskustaajamaan!
Ehdotan, että kuntien rakennusosastot /- jaokset tai yleensä kunnossapito ja korjausorganisatiot huolehtisivat siitä, että kaikkien alueilla toimivien markettien , esim. Lidl / K- ja S-Markettin pääsisäänkäyntien eteen rakennetteisi näille kunniakansalaislle katoksellinen autopaikka. Tai ehkä niitä tarvittaisi jopa kaksi, ettei tulisi isompaa riitaa sen toisen kohtapian autoistuvan "kunniaporukan" kanssa! Tarkoitan tietysti maahanmuuttaneita.
Ensiarvoisen tärkeätä tietenkin on, että niin sanotut inva-autopaikat ovat sitten II - luokan paikkoja ja tavallisten asiakkaiden paikat ovat III - luokaa.
Marketit eivät rakentamiseen ryhdy.
Välttelevät moista "erikois"-asiakakuntaa .... määrätyistä syistä!
Mikä yleisesti tiedetään"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161431- 511271
- 921206
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2011065- 471045