Nykyään päivitellään maahanmuuttajia. Ja lasketaan heistä aiheutuvia kuluja. Joita yhteiskunta maksaa. Samalla ihannoidaan pimeää työtä ja sosiaalietuja nostavia Suomalaisia. Jotka keplottelee oman edun vuoksi. Kannattasko tarkistaa ajatuksiaan. Tai ainakin olla hiljaa maahanmuuttajista.
Verot ja sosiaaliedut.
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kuka ihannoi pimeää työtä? Taas tyypillistä paskaa suvakin suusta.
Lue edellinen keskustelu.
Matut tekee pimeää työtä, ja omia etuja sossun luukulla valehtelemalla, ja Kansa maksaa nämä Elätit, Myrkynvihreät näitä suojelee ja samalla pyllistävät Suomalaisille
Kansa Kostaa Vaaleissa Myrkynvihreille, se o varma ! !
Oikein odotan että päästään kostamaan persuille, siis jos onnistuvat jotenkin keplottelemaan itsensä valtaan.
Vihreät haalivat maahanmuuttajia maahamme ja ovat silti valmiita palkkaamaan pimeästi työmiehen remonttihommiin kotiinsa.
Vrt. tapaus Hautala.
Juu suvakit väittävät että paperittomat tekevät töitä ja maksavat veroja, miten ihminen jolla ei ole identiteettiä ei sosiaaliturva tunnusta voi maksaa veroja, sula mahdottomuus mutta mitä tekemistä on yleensä Vihervasemmistolla ja totuudella, ei mitään.
hallitus pakottaa tekeen pimeäätyötä,ei nerahat muuten kohta piisaa mohinkään.
Persupöljäkkeet täällä vaahtoaa tietämättä mistään mitään.
Täytyyhän sille pimeälle palkalle löytyä maksajakin. Kumpi siinä hyötyy enemmän. Tekijä vai maksaja.
matut on jo aikoja tehneet niin että ravaavat eri papereilla tukholma-hki sosiaalivirastoissa siksi heitä ei leipäjonoissa näy.Ja joka muuta väittää voi päivittää tietonsa uudestaan.
joonemaksaa jotka käypi töissä,ymmärtävät että kunsaapihalvalla, samantyön minkäsaisi kuitilla kolminkertaisena,kummanotat,kuitilla vai ilman,
Se on moneen kertaan tutkittu juttu että persujen keskuudessa talousrikollisuus on yleisempää kuin kaikissa muissa puolueissa yhteensä. Huono omatunto näkyy näissäkin kirjoituksissa, rikos ei anna rauhaa. Roisto luonnollisesti syyttää muita ja kas kummaa, syyllinen on taas maahanmuuttaja.
maahanmuuttajia ei ole on vain
maahantulijoita.
Ne tulevat äänestäjien valitseman hallituksen kautta
elämään veronmaksajien siivellä?