Ostin Gamo Magnum ilmakiväärin, ja se vaatii hiukan järeämmän luotiloukun kun tuo Motonetista löytyvä.
Interwebin välityksellä Ameriikan ihmemaassa ihmiset tuntuvat rakentelevan noita itse täyttämällä jonkin laatikon Rubber Mulch nimisellä kumirouheella jota ilmeisesti myydään siellä rautakaupoissa ihan kuluttajasäkeissä.
Tietääkö kukaan mitä tuo Rubber Mulch on Suomessa, tai onko jokin muu vastaava korvikeaine jolla saisi helposti väsättyä itse luotiloukun ?
Luotiloukku ilmakiväärille
Anonyymi
4
577
Vastaukset
- Anonyymi
Pala auton rengasta.
- Anonyymi
Hiekka?
- Anonyymi
Hiekka taitaa olla liian valuvaa, tuo laatikkohan reittyy aika äkkiä. Autonrenkaista tuo rubber mulch on tehty, mutta se tosiaan rouhittu sellaiseksi silpuksi joka ei valuisi pienistä rei'stä ulos.
- Anonyymi
Hommaa savea tai muovailuvahaa isompi klöntti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412064- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461272Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50982- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637