Ovatko oikeistopuolueet paniikissa?

Joka osiossa alkaa olla persujen, kokoomuslaisten ym. oikeistoajatteloiden kamalaa mollausta muita puolueita kohtaan. Miten tämä on tällaiseksi mennyt?
Tietysti nykyinen netti auttaa pöhköilyssä suuntaan ja toiseen. Ennen kuitenkin oli jotain kunnioitusta toisia kohtaan. Siis ainakin sodan aikana eläneillä ja sen jälkeen pian syntyneillä.
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Persuna minua huolestuttaa kuinka hurjaksi kannatuksemme vielä nouseekaan!

SDP ja Vasemmisto ja Vihreät esiintulleilla "suhmuroinneillaan" ovat itse aiheuttaneet kannatuksensa putoamisen. Mikä oikein onkin.

Opetushallituksen johtaja kyllästyi poliittisen ohjauksen tolkuttomuuten ja "läksi nykimään" monikymmenvuotiselta paikaltaan.

(arvelen että ajatteli "Pitäkää Tunkkinne")

Äänestä
  • Opetusahallituksen johtaja oli kyllästynyt persujen mölinään.
    Se älyttömyys ulottuu joka paikkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Opetusahallituksen johtaja oli kyllästynyt persujen mölinään.
    Se älyttömyys ulottuu joka paikkaan.

    Olet taas kerran väärässä. Kyllästyi SDP:n ja Vasureiden ohjailuun.

    Äänestä

Kun persut tulivat politiikan areenalle, kunnioitus lähti.
Heillä ei ole asennetta muitten kunnioittamiseen.
He haluavat häpäistä Suomen ja sen muut kansalaiset
valheilla ja vääristelyllä.

Äänestä

Jos jokin puolue ajaa laajasti hyviä asioita, heidän ei tarvinne jatkuvasti mollata muita.
Miksi siis oikeisto näin tekee?

Äänestä

Mitä nyt olen palstaa lukenut niin enimmäkseen persuja täällä haukutaan.
Lukekaa ajatuksella niin itsekin huomaatte.

2Äänestä
  • Mitä noilla muiden värittyneillä laseilla voisi nähdä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä noilla muiden värittyneillä laseilla voisi nähdä?

    Niinpä....
    Värejä on monenlaisia. Vai onko meillä vain yksi ainoa totuus mikä on oikea, kaikki muut ovat shittiä, ei pidä edes lukea kun tiedetään etukäteen että mielipide on väärä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä noilla muiden värittyneillä laseilla voisi nähdä?

    Yksi lisä mollaus sai päivän valo juuri taas vihervassari, jos et itse sitäkään huomannut mitä kynästäsi lähti.

    Äänestä

Miksi poliittinen väittely hallitsee niin paikkakuntien palstoja kuin kaikkia muitakin? Ehkä luonto on poikkeus, en ole hetkeen katsonut. Miksi on niin hätä että pitää mollata? Ovatko haukkujat heikoilla?

Äänestä

Vain persuilla on paniikki päällä. Kokoomus palaa juurilleen. Orpo totesi noin viikko sitten jotain siihen suuntaan, ettei Kokoomus taistele oppositiossa
"samassa sarjassa" persujen kanssa.
Kokoomus haluaa olla luotettava puolue ja jatkaa omaa vakaata linjaansa
rehellisenä puolueena.

En ole Kokoomuksen äänestäjä, mutta onhan Kokoomus ihan eri sarjaa
kuin kaiken vääristelevät persut.
Hyvä ulostulo Orpolta tehdä selkeä pesäero persuihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joka osiossa alkaa olla persujen, kokoomuslaisten ym. oikeistoajatteloiden kamalaa mollausta muita puolueita kohtaan. Miten tämä on tällaiseksi mennyt?
Tietysti nykyinen netti auttaa pöhköilyssä suuntaan ja toiseen. Ennen kuitenkin oli jotain kunnioitusta toisia kohtaan. Siis ainakin sodan aikana eläneillä ja sen jälkeen pian syntyneillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu