Onko ketään joka olisi käynyt Kanadassa lohta narraamassa?
Lohia kalastamaan
2
448
Vastaukset
- kireitä siimoja
Todella mahtava elämys kalastaa vesissä joista voi daada todella ison lohen.
Kalastus on Kanadassa valvottua ja sääntöjä kannattaa noudattaa. Koukussa ei saa olla väkästä se pitää poistaa ja jos jää terävä kulma siihen pitää se hioa siitä pois. Kalapoliisit tarkistelee kalastusvälineitä ja koukun väkäsestä tulee 200$ sakko jos sen on unohtanut poistaa.
Kalastaminen on hieman vaikeampaa kuin normaalilla koukulla mutta mielenkiintoisempaa.
Lähdössä ollaan taas jos vaikka se iso kala tulisi tällä reissulla. - kireitä siimoja
Tyynenmeren rannalle kalastamaan koko kesäksi.
Meitä kalastukseen hurahtaneita on siellä paljon ja miksei olisi onhan saaliskin melko varma jos osaa kalastaa.
Kanadassa on sikäli helppo kalastaa kun kalastuslupa on voimassa koko osavaltiossa. Ei tavita kuin kaksi lupaa makeanveden- ja merilupa näillä saa kalastaa missä vain.
Kotimaassa joutuu hakemaan lupia joka paikkaan erikseen kehittämistä olisi paljon vielä meillä.
Kalastus Kanadassa on muutenkin mielenkiintoisempaa.
Uistimessa ei saa olla kuin yksi koukku ja siinä ei saa olla väkästä. Meillä taas saa olla kolmihaaraisia koukkuja koko viehe täynnä kotimaassa.
Maisemat ovat myös henkeä salpaavan kauniita ja villejä. Karhu tulee melkoisella varmuudella vastaan jos kalastamassa ollaan joella.
Karhua kyllä kunnioitetaan ja etäisyyttä pidetään hieman. Karhut ovat niin tottuneita ihmisiin että tulevat kaupunkiin etsimään ruokaa roskien joukosta. Oppivat jopa roskien tyhjennysajat tosi hankalaa välillä kun roskat pitkin pihaa karhun jäljiltä.
Hyvää kesää kalamiehille ja kireitä siimoja...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181600
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991458Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35849Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29819Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50746Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?34718Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56698Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37690Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42679Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653