Minarelli am6 vaihteisto

Mikä voisi olla vaihteistossa vikana kun joskus toimii normaalisti mutta joskus pitää monta kertaa koittaa nostaa vaihdetta että menisi isomalle
5708
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kytkin ei irrota, käytä vaihteita ilman kytkintä kaasua vähentämällä?😍😍

Äänestä
  • Kytkimen säädin ja kokeilin myös ilman kytkintä eikä auttanut että varmaan taas lohkot auki ja vikaa etsimään

    Äänestä

Se nyt vaan on AM6...

Äänestä

paremmat öljyt koneesee tai sitten vaihteisto ei ole säädöissä ite en tiiä miten sen säätäminen tapahtuu mutta kun käytin koneen huollossa ne säätivät vaihteiston eikä oo siitä asti tullu välivapaita

Äänestä

Eihän nuo pellaa Siperian armottomassa pakkasessa, makarooneilla on suvikeli läpi vuoden???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä voisi olla vaihteistossa vikana kun joskus toimii normaalisti mutta joskus pitää monta kertaa koittaa nostaa vaihdetta että menisi isomalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu