alkaa riittämään

rapu neito

tuo oinaan jahkaaminen yhdessä ollaan oltu tiivisti lähes vuosi, mutta aina välillä oinas-mieheni alkaa haluamaan vapauttaan kokee seurustelumme ahdistavana. Johtuu varmaan keväästä metsästysvietit herää hänhän on jo saanut piiritettyä minut, haluaa ilmeisesti testata taas taitojaan. En haluaisi häntä menettää, mut toisaalta olen saanut tarpeekseni tästä touhusta. Mikä olisi paras tapa toimia, välinpitämättömyys vai jotain muuta? Perässä en ainakaan juokse järjestelen itselleni menoja ja annan miehen olla omissa oloissaan. Toivon että mieheni huomaa pian että saattaa menettää minut jahkailullaan...

8

1275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eräs ilkiö

      Kokeileppa sellaista että annat miehellesi aihetta mustasukkaisuuteen. Oinas kyllästyy helposti jos suhteesta puuttuu jännitys/toiminta. Tasapaksu suhde saa oinaan haikailemaan muualle, sillä kuten sanoit, oinas on valloituksen haluinen. Anna oinaallesi haastetta. Älä ammu yli, mutta pikku flirtti miehesi nähden jonkun muun kanssa voisi olla apukeino. Miehesi huomaa silloin että et olekkaan ehkä niin varma nakki hänelle. Oinas saattaa tulla mustankipeäksi ja ehkä suuttuakkin, mutta luulen että sen jälkeen hänen metsästysviettinsä kohdistuvat sinuun. Silloin hän haluaa todistaa itselleen että olet hänen ja hän aikoo valloittaa sinut takaisin.

      • ei onnistu neuvosi.


    • jii

      ITSELLÄNI SUUNNILLEEN SAMA TILANNE. OINASMIEHEN KIINNOSTUS MINUA KOHTAAN HIIPUNUT JA EN TIEDÄ MITÄ TEHDÄ. HUOMAAN ITSESTÄNI MYÖS SEN, ETTÄ EN JAKSA ITSEKÄÄN ENÄÄ EDES KOVIN YRITTÄÄ. EHKÄ TUO MUSTASKKAISUUS JUTTU VOISI TOIMIA.TAIDANKIN KOKEILLA SITÄ.

    • Heli

      Oinaat haluavat välillä olla omissa oloissaan, ja
      vaikuttaa siltä kuin kiinnostus olisi hiipunut.Ota hieman välimatkaa, älä kysele oinaalta, älä painosta, älä soita. Eipä kulu kauan
      kun puhelimesi pirisee ja oinas ihmettelee miksei
      sinusta ole kuulunut mitään. Jos oinas ei soita, on tietenkin selvää ettei hän ole enää kiinnostunut.Siinä tapauksessa voit unohtaa miehen.Kissa-hiiri leikki on toiminut ainakin minun suhteessani oinasmiehen kanssa.

    • hänelle

      Sun pitää palvoo häntä. Jos et jaksa, unohda. Hänelle ei riitä mikään. Jos et aina jaksa huomioida häntä, hän etsii jonkun, joka huomioi.

      Jos pidät välimatkaa häneen, hän voi pitää sitä lupana mennä muualle. Harkitse sitä. Toi mustasukkaisuuden aiheuttaminen hänelle olis parempi veto.

    • alkaa turhauttamaan

      Olen myös pian vuoden ajan kestänyt samanlaista epävarmaa tapailua. Otin asian puheeksi viime viikolla ja olin vihdoin valmis lopettamaan koko homman.

      Oinas säpsähti, mietti ja ilmoitti haluavansa vielä olla vapaana ja hoitaa omat työ-/opiskeluasiansa kuntoon, mutta viettää aikaa kanssani. Välittää minusta hirveästi eikä sulje kunnon seurusteluakaan jatkossa pois kuvioista.

      Mutta ihan sama! 2 pv olin surullinen, mutta tämä viikko on kevään tullessa ollut tosi kiva! Ei turhia murheita ja oinaskin ottaa yhteyttä ja ollaan pidetty hyviä keskustelujakin.

      Mutta en odota mitään ja olo on nyt paljon helpompi. Katson vapaasti mitä eteen tulee ja kiinnostaako henkilö minua.

      Soitelkoot ym. kun haluaa, en viitsi aikaani turhaan miettimiseen enää tuhlata. Huomasin vain, että itse tarvitsen selvän tiedon ollaanko vapaita vai seurustellaan. Nyt saa herra olla vapaasti, olen palvonut ihan liian kauan, ihana ihminen kuulemma olen.

      Asiat ovat myös nyt kääntyneet päälaelleen - oinas on se joka tavatessamme ensiksi halailee. En tiedä sitten kuinka olisi suhtautunut, jos itse olisin ilmoittanut haluavani olla vielä vapaa.
      Selvä jätetyksi tulemisen pelko tuli hänelle ja en ehkä suosittele painostusta, mutta kannattaa myös miettiä kauanko itse jaksaa epävarmuutta. Oinas kun ei tunnu tietävän mitä haluaa...

    • hei.
      oinas mies ja rapu ei vältämättä sovi yhteen sillä oinaan kanssa sopii vaaka.
      voitta löytää yhteisen jutun mutta se suhde ei saa olla itsestään . sillä esim. teillä pitäisi olla yhteinen harrastus taikka muutakin kuin pelkästään suhde.

    • oinasnainen

      sehän on tuhoon tuomittu jo muutenkin. ei oinas ja rapu sovi yhteen. olen 2 x kokeillu ja ei toiminut. ja oinasta ei voi kahlita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      61
      2528
    2. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      21
      1573
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      13
      1572
    4. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1377
    5. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      1232
    6. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      83
      1129
    7. Kalateltta ja Siipiteltta

      Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la
      Kuhmo
      12
      998
    8. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      23
      987
    9. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      22
      970
    10. Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä

      Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest
      Ikävä
      58
      917
    Aihe