Ois kuus viikkoo aikaa lukee yliopiston pääsykokeisiin, onkohan ihan mahdotonta? En siis ole vielä alottanut.
yliopistoon lukeminen
kuudessa viikossa
51423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No ei oo mahdotonta, itellä tosin vielä noin 10 viikkoa aikaa. Jos jaksat lukee joka päivä edes jonkin verran niin ihan hyvin ehdit. Tsemppiä!=)
EI se ole laisinkaan mahdotonta! Mielestäni kuusi viikkoa tehokasta työskentelyä on aivan riittävästi! Riippuu tietysti alasta, mutta kyllä se kuusi viikkoa riittää valtaosaan aloista.
Tsemppiä lukemiseen!
On taas muistettava, että ei se lukemiseen käytetty aika ole tehokkuuden määrite vaan se, miten sen ajan käyttää. Muistakaa syväprosessointi ja tauot - ne virkistävät mieltä ja aivot järjestävät itsestään jo luetun selvemmiksi kokonaisuuksiksi. Kannattaa myös välillä pysähtyä miettimään lukemaansa - muistanko mitään, olisiko parempi vaihtaa opiskelustrategiaa?
jep,jep... ei paniikkia. Osa hakijoista lukee semmoset 3 viikkoa ja sisään pääsevät, että pöminä käy.
Kylläpä oli mieltä rauhoittavaa lukea kommenttejanne, aloin jo luulemaan, että olen aivan tyhmä, että edes yritän! Nyt vaan ahkeroimaan! =)