Paras englannin kielioppikirja?

Mikä on paras englannin kielioppikirja eli sellainen kirja, jossa on vaan tiivistettynä koko englannin kielioppi? Haluaisin sellaisen hankkia, mutta vaihtoehtoja on monia joten ajattelin kysäistä viisaampien mielipidettä.
11664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En tossa kirja asiassa osaa neuvoa, mutta itse olen kokenut hyödyksi englannin kielen opetus ohjelman koneelle, sanasto ei tosin mikään päätä huimaava ole, mutta kielioppi käydään alusta loppuun.
Ohjelma soveltuu aina yliopisto tasoon asti(ei siis sanastonsa puolesta) eikä hintakaan ole mikään päätä huimaava, pyörii n. 20e kieppeillä.

Suosittelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ikuinen Opiskelija kirjoitti:

Mikä on paras englannin kielioppikirja eli sellainen kirja, jossa on vaan tiivistettynä koko englannin kielioppi? Haluaisin sellaisen hankkia, mutta vaihtoehtoja on monia joten ajattelin kysäistä viisaampien mielipidettä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu