Korvauksia voisin pyytää

Kivusta ja kärsimyksestä.
11131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niinkö meinaat?

Äänestä

Voisihan sitä varmaan melko monikin vaatia ja hakea oikeutta, mutta mielestäni se on jo voitto, kun pääsee sairaasta ihmisestä eroon.
Ei se raha kuitenkaan korvaa niitä kamaluuksia joita toinen on tehnyt vuosikaudet.

Äänestä

Tuskinpa jos olet ihan itse samoin syyllinen...

Äänestä
  • Mistähän teitä aina löytyy joiden on pakko heittää syyllisyyden viitta takaisin, onko pelko perseessä että oli itselle.

    Äänestä

Särkyneitä sydämiä ei vakuutus korvaa

Äänestä

Täältäkö meinaat korvauksia hakea

Äänestä

Älä oo tommonen. 🖤

Äänestä

En omaa tuomiovaltaa enkä halua tuomita ketään.

Äänestä

Anna mennä ja pyydä.

Äänestä

Fennia irtisanoo, vakuutukset

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kivusta ja kärsimyksestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu