Kun kirjoittelua tulee vuosi täys ja aina vaan jatkuu??
Milloin viimeistään pitää vaihtaa asianajajaa?
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Riippuu ihan täysin asiasta, ja kirjoittelun sisällöstä että laadusta. Vaikea sanoa kun asiaa en tarkemmin tiedä.
Mutta jos kuitenkin tuntuu siltä että asia ei edisty tai etene juuri asianajajasta riippuvasta syystä, niin sitten kannattaa vaihtaa heti.
Vaihdon jälkeen asianajaja kuitenkin kirjoittaa laskun jo tekemästään työstä.
Sekä laskusta että asianajajan työstä voi sitten kannella valvontalautakuntaan.
Itselläni oli kerran samantyylinen tilanne, ja asia lähti menemään eteenpäin vasta kun asianajajaa vaihdettiin.
Ongelma on se kun kirjoittelu on totta,mutta sananvapaus asetuksessa lukee että samasta aiheesta joka aikaisemmin on käsitelty julkisuudessa ei saisi enää toista kertaa kirjoittaa.
"Itselläni oli kerran samantyylinen tilanne, ja asia lähti menemään eteenpäin vasta kun asianajajaa vaihdettiin."
Oudolta tuntuu jos virkamies on kyseessä ja näin hengetöntä
Pitää ottaa yhteyttä johonkin julkkis lakimieheen ja varata butjettii 20t lakimiehen palkinto niin jo olis asia hoitunu. Ne hoitaa asian isojen poliisi päälliköiden kans ja sillon tulee toimia. Niillä on kuumat linja. Nyt voitlukee miten Aarnio hoiti homman kaikki suoraan isot päällikköt. Joku kirkokylän entinen vallesmani lakimies ei tunne ketään muuta ku polkupyörää täluttavan Reinikaisen. Näin se menee.
Pitää paikkansa
Kun ei saa keskustelua loppuun niin vaihtoon