Mielipidettä kaivataan.

E(e)mil Otto Tapio. Miltä kuulostaa?
5536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ihan ok mutta aika tylsä..

Äänestä

ihan kiva.tulee vanhanajan nimet mieleen kylläkin.
mutta taitaa nekin tulla "muotiin"vielä.
olen ainakin tyttöjen nimissä sen huomannut.

Äänestä

Upeita nimiä, kaukana lällärikamasta
Mieluummin kuitenkin Eemil

Äänestä

siltä,että poikaa tullaan kiusaaman koulussa.

Äänestä
  • Tuskinpa kiusataan, enemmän toi kuulosti sellaiselta nykyiseltä muotinimeltä. Saman tyyppisiä nimiä on varmaan koulussa ihan riittävästi. Ei ilmeisesti nyt "listakärjessä", mutta samaa tyyliä ja aikakautta kuin mitä nyt on paljon

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äippä kirjoitti:

E(e)mil Otto Tapio. Miltä kuulostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu