Yle Areenan pitäisi tarjota myös aikuisviihdettä, olisi mukava jos olisi joku turvallinen suomenkielinen nettisivu josta voisi katsoa ilmaista pornoa ja suomeksi tekstitettynä. Uskoisin että Bangbrossin tai Brazzerssin tuotannoille olisi Areenan kautta suomessa yleisöä.
Aikuisviihdettä Yle Areenaan
7
1170
Vastaukset
- Anonyymi
Katinkontit. Pakkoveroshaibaa. Maksupalveluksi areena ja Ylevero alas, vain uutis ja ajankohais ohjelmat kaikkien katsottavaksi minimaalisella max 10 €/vuosi maksulla ja maksu palautetaan kaikkiin tuloluokkiin. Muusta sisällöstä maksakoot halukkaat extraa Ylelle. Luulempa, että moni valitsee Netflixin, Disney plusan sun muun ja urheiluja C-more ja Viasat.
- Anonyymi
Asiallinen ehdotus. Ei siis tuo aloittajan vaan tää kakkosviesti.
- Anonyymi
JA PRKL. Minulta nyhdetyillä pakkomaksuveroturhake rahoilla ei kyllä aleta kustantamaan kenellekkään runnkumateriaalia. Toisaalta sitä on jo nyt.
Pornomainen materiaali poistettava YLE:ltä
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16433311/nyt-riitti!-yle-pakkomaksu-ajettava-alas
Se mitä syntyy ja on tarjolla ilman YLE:äkin ei tarvinne viihde, dokumentti, urheilu kategorioissa tarjoilla. - Anonyymi
Eikö smart tv on ilmainen porno
- Anonyymi
Häh? Miksi pornoa? Eihän R-kioskillakaan myydä enää Jalluja. Olen siis vuosikausia joutunut olemaan ilman pornoa! Jotkut ilkikuriset väittivät, että sitä olisi ATK:ssakin ilmaiseksi nähtävissä. En usko, kunhan lämpimikseen valehtelivat.
- Anonyymi
Sana viihde saa uusia ulottovuuksia kun olen vuosia sitten kuullut että YLE käyttää viranomaisten kanssa telkkua tietojen kalasteluun yksityisiltä ihmisiltä melkoinen kommunistivaltio tämä onkin on se ainakin mahdollista teknologian puolesta nykyään jos sitä on tapahtunut jo 1960 -luvulla konstit on monet sanoi mummo kun kissalla/koiralla pöydän puhdisti.
- Anonyymi
Kysy Ylestä -tapahtumassa joku kysyi miksei Yle näytä pornoa niin vastaus oli se että Yle Areenaan ei saa asettaa mitään sellaista materiaalia joka olisi K18 sillä Ylen on varmistettava ettei alaikäiset pääse katsomaan K18 materiaalia. Vaihtoehtoisesti pitäisi olla vahva tunnistautuminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3534112Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303652Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92371Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei82200Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1471835- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181748Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481030Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915