Yle Areenan pitäisi tarjota myös aikuisviihdettä, olisi mukava jos olisi joku turvallinen suomenkielinen nettisivu josta voisi katsoa ilmaista pornoa ja suomeksi tekstitettynä. Uskoisin että Bangbrossin tai Brazzerssin tuotannoille olisi Areenan kautta suomessa yleisöä.
Aikuisviihdettä Yle Areenaan
7
1196
Vastaukset
- Anonyymi
Katinkontit. Pakkoveroshaibaa. Maksupalveluksi areena ja Ylevero alas, vain uutis ja ajankohais ohjelmat kaikkien katsottavaksi minimaalisella max 10 €/vuosi maksulla ja maksu palautetaan kaikkiin tuloluokkiin. Muusta sisällöstä maksakoot halukkaat extraa Ylelle. Luulempa, että moni valitsee Netflixin, Disney plusan sun muun ja urheiluja C-more ja Viasat.
- Anonyymi
Asiallinen ehdotus. Ei siis tuo aloittajan vaan tää kakkosviesti.
- Anonyymi
JA PRKL. Minulta nyhdetyillä pakkomaksuveroturhake rahoilla ei kyllä aleta kustantamaan kenellekkään runnkumateriaalia. Toisaalta sitä on jo nyt.
Pornomainen materiaali poistettava YLE:ltä
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16433311/nyt-riitti!-yle-pakkomaksu-ajettava-alas
Se mitä syntyy ja on tarjolla ilman YLE:äkin ei tarvinne viihde, dokumentti, urheilu kategorioissa tarjoilla. - Anonyymi
Eikö smart tv on ilmainen porno
- Anonyymi
Häh? Miksi pornoa? Eihän R-kioskillakaan myydä enää Jalluja. Olen siis vuosikausia joutunut olemaan ilman pornoa! Jotkut ilkikuriset väittivät, että sitä olisi ATK:ssakin ilmaiseksi nähtävissä. En usko, kunhan lämpimikseen valehtelivat.
- Anonyymi
Sana viihde saa uusia ulottovuuksia kun olen vuosia sitten kuullut että YLE käyttää viranomaisten kanssa telkkua tietojen kalasteluun yksityisiltä ihmisiltä melkoinen kommunistivaltio tämä onkin on se ainakin mahdollista teknologian puolesta nykyään jos sitä on tapahtunut jo 1960 -luvulla konstit on monet sanoi mummo kun kissalla/koiralla pöydän puhdisti.
- Anonyymi
Kysy Ylestä -tapahtumassa joku kysyi miksei Yle näytä pornoa niin vastaus oli se että Yle Areenaan ei saa asettaa mitään sellaista materiaalia joka olisi K18 sillä Ylen on varmistettava ettei alaikäiset pääse katsomaan K18 materiaalia. Vaihtoehtoisesti pitäisi olla vahva tunnistautuminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011621
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581031Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11790Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t267782Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75727Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721