Huittisiin omakotitaloon muuttaneena olen yrittänyt etsiä lähiseudulta likakaivon tyhjentäjää. Yksi lupasi tulla noin kuukausi sitten, mutta eipä ole näkynyt. Netistä löytyy vain kilpailutuslomakkeita ja espoolaisia ja porilaisia yrittäjiä. Tuntuu oudolta, ettei paikallisia toimijoita olisi. Voisiko joku ystävällisesti kertoa jonkun luotettavan ja kohtuuhintaisen jätekuskin, joka myös tulee, kun on sovittu. Vaikka lietemiehen kirjoitukset ovat hauskoja, niin en haluaisi nyt ryhtyä käymään rouhekinnas-keskustelua, vaan odotan asiallista tietoa. Kiitos etukäteen!
Jätekaivojen tyhjentäjä
30
2308
Vastaukset
- Anonyymi
www.finska.fi
Sivuilta löytyy yhteystiedot. Toimivat myös Huittisissa ja tekevät mitä lupaavat. Suosittelen lämpimästi.- Anonyymi
Kiitos tiedosta. Kaivojen tyhjentäjää kun ei voi kuukausitolkulla odottaa - eikä tiedä tuleeko sittenkään. Ajattelin mainitun yrityksen toimivan ainoastaan Sastamalassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos tiedosta. Kaivojen tyhjentäjää kun ei voi kuukausitolkulla odottaa - eikä tiedä tuleeko sittenkään. Ajattelin mainitun yrityksen toimivan ainoastaan Sastamalassa.
Kaivosi hoidetaan kyllä mutta sinne pitää soittaa ja tehdä tilaus. Ei ne muuten tiedä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaivosi hoidetaan kyllä mutta sinne pitää soittaa ja tehdä tilaus. Ei ne muuten tiedä.
Lue nyt uudestaan ap kirjoitus, jossa selkeästi mainitsi, ettei tullut, vaikka oli sovittu.
- Anonyymi
Paikallinen lietekuski on kyllä yleensä tullut lietevaunuineen silmänräpäyksessä...
- Anonyymi
Mistä tiedät jos ei ole soittanut.
- Anonyymi
Juu, kuulemma ei pysty pidätteleen.
- Anonyymi
Finska hoiti homman oman mainoksensa mukaisesti " tekee mitä lupaa". Kaivot tyhjennettiin nopsasti ja asiallisesti, mutta tilauksen vastaanottaja voisi harkita jonkinlaisen asiakaspalvelukurssin käymistä. Oli melkoisesti turhaa höpötystä, eikä kertonut edes nimeään. Luultavasti syntyi pitempi asiakassuhde kuitenkin palvelun perusteella.
- Anonyymi
Juu ja koe kakkantaa kaupan päälle.
- Anonyymi
Paikallinen yritys Uotila Service hoitaa homman.
- Anonyymi
"Paikallinen yritys Uotila Service hoitaa homman."
Yli 200€!!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Paikallinen yritys Uotila Service hoitaa homman."
Yli 200€!!!Liätemiästen ammattijärjestöllä on kyllä omat sanottavansa siittä, jos mennään sovittujen taksojen yli taikka alle. Nää on vakavia asioita. Pari liiton isompaa kaveria saa käyrä paikan päällä tarkistamassa, että tuola on kaikki asiat ihan hyvin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Paikallinen yritys Uotila Service hoitaa homman."
Yli 200€!!!Uotila on todella kallis! En suosittele lainkaan.
- Anonyymi
Rouhekintaat kun kiristää kaulaa, alkaa taksat olemaan kohdillaan ja tyyryttävät molempia osapualia!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Paikallinen yritys Uotila Service hoitaa homman."
Yli 200€!!!Eikös hinta määräydy siitä, montako kuutiota sitä paskaa ja kusta imetään?
Meilläpäin se on noin + alv ja joku muukin, tarviikin tarkistaa, koska kuluja on muitakin, auto ja työ, mutta summa pyörii tuon 160:n tietämillä
5,5 kuutioisen paskakaivon tyhjennys n 160€/ kaksi kertaa vuodessa ja ei se aina piripintaan ole. Soitto ja käypi sitten, kun kerkeää ja lasku tulee perästä.
- Anonyymi
Käyttäkää ulkoweeceetä.
- Anonyymi
Minkäs hintaiset palvelut tällä uotilalla yleensä on? Mites heidän työntekijät? vaikuttaa osa heistä olevan aika töykkeitä?
Pysyykö asiakkaan tiedot yrityksen sisällä vai leviääkö ympäri kylää?- Anonyymi
Ikäviltä asiakkailta ne useinkin voi siilata talon paskat, ja tutkia ne. Sitten kertoo löyretyt sairauret, kuppataurit ja huumekäytöt ja muut ympäri kyllää.
- Anonyymi
Mitä olen kuullut ohimennen Shellin huoltoasemalla, niin aika paljon juorutaan asiakkaiden asioista. Hinnat kuulemma 46€/h alv 0%, mut kuitenkin liian kallista on kun halvemmallakin saa muualta!
- Anonyymi
Liätemiäs mainostaa taas itseään.. yök.
- Anonyymi
Liätemiähellä on kalustosansa erityisherkät sensorit haistelemasa liätevaunuun imettävää tuatetta!
Sensori prääkäsee oitis, jos se havaittee huimaus, y.m. jätöksiä sisäänimettäväsä paskasa!
tämmösisä tapauksisa soitetaan paikalle polliisi jolla on oikeus pirättää henkilö! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liätemiähellä on kalustosansa erityisherkät sensorit haistelemasa liätevaunuun imettävää tuatetta!
Sensori prääkäsee oitis, jos se havaittee huimaus, y.m. jätöksiä sisäänimettäväsä paskasa!
tämmösisä tapauksisa soitetaan paikalle polliisi jolla on oikeus pirättää henkilö!Ei pirätä, lietemies geggo ajelee kylillä,,ja joku suhinalempi kyydissä
- Anonyymi
Uotila Vampulasta tulee...kun Koskinen ei ehdi koskaan .
- Anonyymi
Ennemmin Koskinen kuin Uotila!
Uotilasta ei mitään hyvää sanottavaa...
- Anonyymi
" Liätemiäs mainostaa taas itseään.. yök. "
Kovaa kaupallisuutta tungetaan väkisin tuohonkin hommaan, jota puhtaasti harrastepohjaisena lieteajona on pitäjässä hoidettu pitkään. - Anonyymi
Liätemies kävi eilen. Varasti samalla polkupyörän. Nyt ovat poliisit sen perässä. Eli liätemies on samalla myös rosvo.
- Anonyymi
Tavoittaa apsilta
- Anonyymi
Ollut aina,kyllä kansa muistaa
- Anonyymi
Ei koskaan Uotila service eikä traktoritankki tyhjentäjää. Ylihintaisia määrä väärin
- Anonyymi
Traktoritankki tyhjentäjä on Uotilan "urakoitsija mut uotila laskuttaa tyhjennykset ja urakoitsija saa vain pienen murto osan laskutuksesta käteensä! Soitto suoraan sille traktoritankki tyhjentäjälle niin hinnasta putoaa puolet pois!
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564224SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2884116Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1523615Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923535Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä783073Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312467Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161753- 371680